1 2 3 4 5 6 7 8

Sürekli siyaset konuşan insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Her ortamda siyaset konuşan insandır.

  Evde, sokakta, otobüste, kahvehanede, tuvalette vs. Aklınıza neresi gelirse siyaset konuşmaya bayılır.her şeyi hükümete bağlar. Sürekli şikayet eder. Eleştirir.

  adamı çileden çıkarır.kimsenin dediğini dinlemez. sözüm ona ülkenin kurtuluşu onun düşüncelerinin ciddiye alınıp alınmamasına bağlıdır.

  en doğru onun söylediğidir, en doğru görüş onun görüşüdür. siyasete dair her şeyi o bilir. Yalana inanmayı, yalanlar üzerinden konuşmayı pek sever.

  Bu gibi insanları dinlediğinizde bir süre sonra boş konuştuklarını kolayca anlarsınız. Size katacağı hiç birsey yoktur.

   
 2. kendisiyle kimsenin sohbet edesi gelmeyen insandır. herhangi bir partiye fanatik derecesinde bağlıdır. hayatındaki insanlara ve çevresindeki olaylara siyasi görüşünün çerçevesinde bakar. bu insanlar çok can sıkıcıdır. empati, kardeşlik, saygı gibi duygulardan yoksunlardır. bu kişi türlerinin kardeşi de her ortamda spor konuşan insandır. söz konusu siyaset olunca akşam bazı kanallarda olan siyasi tartışma programlarındaki gibi uzun uzadıya konuşur. ve hal böyle olunca zamanla etrafındakileri de kendinden soğutur. siyasi görüş ve konuşmalarından dolayı dostlarını kaybetmeye kadar yolu vardır.

   
 3. Hiçbir yapıyla bağlantım olmadı. Televizyon bile izlemiyorum, daha doğrusu belgesel kanalı dışında pek bir şey takip etmiyorum. Fakat ülkede her işin ucu bir noktaya değiyor. Her güne yeni bir yasak mesela. Görmezden gelip tahammül etmek zor. Daha bir hafta önce 17 gün ben ne yaparım stresi ile genç yaşta bir adamı toprağa verdik. Üç çocuk ile kalakaldı canım arkadaşım. Her şeyi halı altına süpüren zihniyetten de ben sıkıldım mesela. Siyaset beni ilgilendirmiyor fakat siyaset yapıp tepişip dururken çimler eziliyor. Daha onbeş günlük lohusa kadına gel anlat geçim sıkıntısını mesela. İçimiz dışımız siyaset, cidden midem bulanıyor artık.

   
 4. Apolitik bir insan olarak siyaset konuşmaktan, mevcut siyasi sistemi politacı edasıyla hiç olmadık yerlerde bile övmekten ya da yermekten çekinmeyen insanlardan hoşlanmıyorum. Ancak bu demek değildir ki ülke ve dünya gündemindeki değişim ve gelişmelerden, siyasi ve politik haberlerden, bihaber yaşıyorum. Herşey hakkında kararında bilgim ve fikrim var, ancak bunu muhabbet ya da tartışma meselesi haline getirmeyi tercih etmiyorum. Baktım yanımdaki bu tür konulara girmeye çalışıyor, müsade isteyip ayrılıyorum ortamdan. Hele ki bu konularda kulaktan dolma bilgilerle konuşan, sırf sahip olduğu siyasi görüşün fikri böyle diye o fikre körü körüne inanıp, sorgulama ihtiyacı bile hissetmeden bu fikri savunan insanları gördükçe siyasetten daha da soğuyorum.

   
 5. Sürekli siyaset yapmayan insan.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.