Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

süper loto ikramiyesinin 1 kişiye çıkması

paylaş araştır

1. dün yapılan çekilişle gerçekleşen ve ankara keçiörendeki şahsa tam olarak 37.764.956 lira ikramiye çıkması durumu.

2. çakma akrabaları ortaya çıkarmaya sebep olacak durum.

3. En kısa zamanda Güney Amerika veya başka bir ülkeye iltica etmelidir. Yedirmezler burada o parayı ona yar etmezler. Yüzlerce akrabası türer.

4. Loto tarafından verilen milyonlarca lira ile hayatı kararacak bir kişinin daha türemesi.

5. Bir kişiye çıkması ayrı konu, devreden haftalarda hep Ankara'nın Keçiören, Yenimahalle ilçelerine çıkması ayrı kafalarda soru işareti bırakan oyun. Oyun içinde oyun.

6. Milletin cebindeki parayı kendi rızasıyla vermesini sağlayan yasal bir yöntem. Oynamayın, oynatmayın. Dikkatimi çeken başka bir şeyse, büyük meblağların hep Ankara'ya isabet etmesi.

7. 25 milyon 827 bin 165'te 1 olan ihtimaldir.

Olasılıksızdır.

Gerçekleşmiştir.

(Bkz: olasılıksız)
  8. 06.07.2017 tarihli, süper Loto'nun 507.hafta çekilişinde sadece 2 lira bedel karşılığı makinaya sen seç usulünde oynattığı kuponda ki 2-5-24-39-45-49 sıralı rakamların yan yana denk düşmesini tek başına başaran şahsın (tl) ikramiye haberi. Zenginin parası züğürtün çenesini daima yorarmış!! Bu durum da lafı fazla uzatmaya da gerek yok...

9. bu akşam itibariyle yine gerçekleşen olay. kazanan kişi tam 25 milyon almış.

10. şansın bir kişiye gülmesi.

şansın gülmesi dedim demesine ama bu tarz ikramiye kazanan kişilerin şanslı olduğunu daha görmedik. bu paraları kazanan insanların mutlaka başlarına iş gelmiş. kimse bu parayla mutluluğu yakalayamamış.

sonuç olarak, ülkemizde kabul edilen ve vergilenen bir gelir olmasına rağmen, dinimizin onaylamadığı bir oyun ve gerçek anlamda dinin haram dediği, uzak durun dediği hiçbir iştende hayır falan çıkmıyor.

bir de bu oyunu oynayan kişilere, kazanınca nereye harcayacaksın diye sorulduğunda; hepside haram parayla hayır yapma yarışında oluyorlar. yalnız kazanıp da hayır yapanın çıktığını da çok fazla düşünmüyorum.

çünkü isimler saklanıyor, ismi duyulan bir anda kayboluyor.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.