1 2 3 4 5 6 7 8

suların akmaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şehir şebekesindeki bir arıza nedeniyle,musluk başını çevirmekle gelen tıss sesiyle karakterize,musluklarda su yerine hava gelmesini gören kişinin anladığı durumdur.su akmıyordur,hava akıyordur.

   
 2. kış ayının sıcak geçmesi sebebiyle, barajların gerekli su miktarını karşılamaması sonucunda yaz aylarında suların kesilmesi sebebiyle, her musluğu açtığımıza su akmasına alışkın olmamız sebebiyle büyük sıkıntı yaşamamıza neden olan hal.

   
 3. kış aylarında yağan yoğun kardan dolayı buzlanma ile boruların donarak suların kesilmesi sebebiyle yada bahar aylarında yağan yoğun yağmurdan dolayı ırmağın çamurlanması ile belediyenin suları kesmesi sonucu oluşan ve bazen günlerce gelmeyen sinir bozucu durum.

   
 4. banyo yaparken meydana gelirse sonucu sinir harbi ve hastalık olabilecek durum

   
 5. 20 yıllık su borularını ısrarla değiştirmeyen ev sahibine sahip olmaktır. gece 3de makinaları açma sebebidir. o sesle uyuyabiliyorsa mışıl mışıl uyusundur.

   
 6. şebekede bir sorun olmasından dolayı, musluklardan boş hava sesinin gelmesi durumu. suların sürekli akmasına alışık olduğumuz için, sıkıntıya düşmemize sebep olacaktır. artık eskisi gibi çevrede çeşme falan olmadığı için, ekstradan marketlerde su almak zorunda kalınacaktır ama bu su da yeterli olmayacaktır. sonuçta taşıma suyuyla değirmen dönmezmiş.

  sık sık belediyeyi telefonla arayarak, çalışanları bezdirme çalışmalarına başlamalıyız, bu sayede daha hızlı tamir ederler belki.

   
 7. suyun görevini yapmaması. büyük terbiyesizlik.

   
 8. daha önce yaşadığım yörede sıkça başıma gelen durum. öyle ki özellikle kış aylarında suların donması ile birlikte haftada 6 günü bulduğu olmuştu.

  kışın kar buzdan dolayı su donuyordu, bahar aylarında da yağmurlar yağınca dere kirleniyor, hastalık saçma durumu olabileceğinden dolayı belediye suları kesiyordu.

  dolayısıyla yazdan yaza ancak su görüyorduk.

   
 9. şu işlerinin herhangi bir çalışma yapması veya su faturasını ödemediğimizde evi pislik götüreceğinin göstergesi.

   
 10. Rahmetli Levent Kırcanın ünlü skeci "iski"

  Hatırlatan durum .

  Hele yaz aylarında gerçekleşiyorsa evde misafir varsa saç baş yoldurur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam