1 2 3 4 5 6 7 8

stüdyo daire

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Genellikle öğrencilere yönelik 1+1 şeklinde yapılan ve kirasının normal dairelere göre daha fazla olduğu, kimi zaman da içinde eşyalarıyla birlikte de tutulabilen daire türü.

   
 2. Açgözlü,üçkağıtçı ve cahil emlakçıların 'çok şirin','kutu gibi' sıfatlarla tanımladıkları ve 1 aylık kirası kadar komisyon almayı kendilerine hak olarak gördükleri ev türü.

   
 3. özenti bir mimari türü olduğunu düşündüğüm geleneksel Türk yaşam mimarisiyle çok da örtüşmeyen, az yer çok mekan zihniyetine hizmet eden yapılaşma türüdür.

   
 4. Gelişmiş bazı Avrupa ülkelerinde birçok bekarın ve yeni evlinin tercih ettiği,böylece şehire daha az yapılaşmayla daha çok yeşil alan kazandıran ama bizimki gibi Ortadoğulu görgüsüz toplumların çok küçük buldukları için beğenmedikleri daire türü.

   
 5. genellikle mütahitler tarafından metra kare başına daha fazla kira getiren yaşam odası tarzındaki yaşam yerleri

   
 6. 1+1 olan ve genellikle zengin kodamanların pardon iş adamların aldığı dairedir. malum otelden daha ucuza geliyor

   
 7. zengin iş adamları vs kişilerin günübirlik kiraladıkları ve üniversite okuyan kızlarla birlikte içinde pişti, batak vs gibi oyunlar oynadıkları evlerdir.

   
 8. satılırken ya da kiralanırken dairenin içinden çok bulunduğu apartmanın özellikleri arttılarak pazarlanan küçük daire.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.