1 2 3 4 5 6 7 8

soru çözmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sık sık yapmam gereken eylem.

  bazen üzerime bir rehavet çöküyor ve kalem oynatmıyorum. Bazende sabahtan akşama kadar soru çözmek istiyorum. orta yolu bulmam gerek, hem de en kısa zamanda.

   
 2. mart tan itibaren yoğun olarak eğilmem gereken durum.

  bahar güzelliklerle gelecek.

   
 3. çözmekten çok sorması güzel olan eylem

  sevmiyorum soru çözmeyi nedense

  küçükken de hiç ders çalışmazdım sanırım o zamandan kalma bir alışkanlık.

   
 4. Uzun zamandır uğraşmadığım eylem. Epey pas tutmuş olmalıyım ki beşinci sınıf matematik sorusunu zor çözdüm. Sahi o nasıl bir soruydu öyle hayret (gülücük)

   
 5. matematik çözebilmenin temeli olan eylem. her konuda her soru çeşidinde bol bol soru çözmek gerekir ki sınavda karşılaşılınca çatır çatır işlemini yapıp sonuca ulaşabilelim.

   
 6. sorun çözmekten daha pratik ve mutlu edici eylemdir . Sorun çözerken gürültü patırtı itiraz bitmez , soru ise orada bir köşede sessizce çöz beni diye bekler hatta size yol gösterip sonsuz gibi duran seçenekleri dörde beşe kadar bile indirir. Tek sıkıntısı soruyu çözmek kolaydır da arkasından gelen hede hödösel sorunu çözmektir.

   
 7. Konu çalışmak ile arasında kaldığımda hep arkada bıraktığımdır. Ama nedense soru bankaları bitiren nice arkadaşlarım genelde tüm konuları bitirmekten soru çözmeye vakit bulamayan benim arkamda hemen her sınavda nal toplamışlardır.

  Bazı özellikli (soru türlerinin mutlaka bilinmesi gereken) formattaki sınavlar ile matematiksel konudaki sınavlar haricinde vaktiniz varsa soru bankası değil konu hakkındaki güncel bilgileri derleyen kitapları bitiriniz.

   
 8. Bir sanattır.

  Çalıştığın konuları anlayıp anlamadığını ölçmenin en güzel yoludur bol bol soru çözmek.

  Özelikle Geometri sorularını çözmek çok keyiflidir. Bazen bir çizgi çözdürür soruyu, bazen de bir şekil çizersin çözüme ulaşmak için. Görebilme meselesidir. Bilgi, edinilen bilgiye farklı bakış açısıyla bakabilmek ve hız çok önemlidir.

  Artık yeni nesil sorular var. Muhakeme gücünüzü ölçer. Analiz yapmanızı sağlar.

   
  (Bkz: ales)(Bkz: bakmak ile görmek arasındaki fark)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.