1 2 3 4 5 6 7 8

son başvuru tarihini kaçırmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir sınava,etkinliğe, çalışma programına,kampa vs gibi belirli başvuru tarihleri açıklanan etkinliğe başvurma hakkının kaybolmasına sebep olan durumdur.

  kişinin bu tür aksaklıklara meydan vermeden süreci daha yakından takip etmesi, başvuru ile ilgili evrakları en hızlı şekilde hazırlamalı ve başvuru sürecini çok uzatmadan bitirmesi gerekmektedir.

  özellikle kpss,yds,lys,ygs gibi önemli sınavlarda başvuru süreci kesinlikle son günlere bırakılmamalıdır.

   
 2. internetten sık sık takipte bulunmayan insanın başında gelme olasılığı yüksek olan gecikmişlik halidir.televizyonda söylenmedi,ben hala süre var zannediyordum gibi yakınmalarla tepki verilse de iş işten çoktan geçmiş,bir sonraki sınav tarihi beklenir.

   
 3. acılara gark eden, kısa süreli depresyona girmeye sebep olan hadisedir. bir dikkatsizlik yada vurdum duymazlık sonucu oluşabilecek bu hata kişinin hayatını etkileyebilir.

  bu gibi hataları önlemek için gerekli sayfalar sürekli kontrol edilmeli ve takip edilmelidir.

   
 4. dikkatli takip edilmediği için yapılması gereken bir başvuruyu dikkatsizlik sonucu kaçırmaktır.

  gerekli yerlere not düşmek, bir yakına durumu ifade ederek üstesinden kısmen gelinebilecek durumdur.

   
 5. dikkatsizlik,dalgınlık ve tembelliğin ağır faturasıdır.

   
 6. türk insanının her işini son dakika bırakması ile yaşanan dalgınlığın üzücü sonucu. daha çok zaman var, elbet yaparım diye rahatça hareket etmenin, bize verdiği zaman kaybı.

   
 7. yumurta kapıya dayanması ile hareket ettiğimizden mütevellit ortaya çıkan durum.

   
 8. Her zaman ki gibi bizim milletimize has bir durum sanırım,her şeyi son ana bırakmak tabi bunu biz de yapıyoruz,genelde ben de hep son tarihlere bırakıyorum hatta kaçırdığım şeyler de olmadı değil,bu huyumu bıraksam iyi olacak...

   
 9. Son başvuru tarihini kaçıran insanlar genellikle plansız yaşayan insanlardır. Planda olmayan bir işin ortaya çıkması neticesinde son tarihin kaçırılmasına hariç; sınav vs. gibi saati çok önceden belirlenip taraflara duyurulan yerlere gitmekte geç kalınması aynı zamanda kişilerin vurdumduymazlığını da ispatlar.

   
 10. avukatlar arasında küçük kıyamet olarak bilinir. bir kimsenin vekili olarak bu gaflete düşünce haliyle sonucu çok daha ağır olabiliyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam