1 2 3 4 5 6 7 8

sevimli olmaya çalışmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sevimli olmaya çalışan kişilerin, daha itici olduğunu ve yapmacık hareketlerle karşı tarafı daha sinir ettiklerini ve kimseninde bu kişileri sevmediğini düşündüğüm kişilik davranışı şekli.

   
 2. Allah vergisi bir sevimli ve sempatik olma durumu yoksa olsun diye uğraşmanın kâr etmeyeceği harekettir.tatlı bir gülümsemenin sevimli olmaya yeteceği düşünülürse eğer, yapmacık hareketler sadece antipatik olmaya katkı sağlayacaktır.

   
 3. ne kadar çalışılsa çalışılsın samimi sevimlilik hali ile benzeşmeyen sevimli olmak için yapılan yapay hareketler bütünüdür. Eğer dezaj ayarlanamazsa şaklabanlık olarak da adlandırılabilir.

   
 4. sevimli olmaya çalışırken bazılarının soytarı gibi davrandığı gülünesi durum.

   
 5. olduğundan farklı davranarak, başka kişilerin sempatisini kazanmaya çalışmak. zorla sevimli olunacağını da sanmıyorum, sonuç olarak, bu tarz şeyler sonradan kazanılan bir şey değildir ve sevimli olayım derken daha sevimsiz olunabilir.

   
 6. özellikle bir kırma, kabahat vb durum söz konusu ise suç sahibinin takındığı tavır

   
 7. bir nevi sevgi kelebeği pıtırcık olma durumu.

   
 8. kendini etrafındakilere sevdirmenin yollarından biri. yalnızlık çeken ya da yalnız kalmak istemeyen kişiler bazen bu davranışa başvurabilir.

   
 9. önce kırıp, üzüp ardından sempati kazanmaya çalışmak

   
 10. sevimsiz olduğunu bilen kişinin boş çabası.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam