1 2 3 4 5 6 7 8

senli benli olmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Aralarında çok içten dostluk ilişkisi bulunmak; İçli dışlı olmak anlamında kullanılan deyimdir. kişiler birlikte çok fazla vakit geçirip ya da çok fazla paylaşımlarda bulunup birbirlerini çok iyi tanıdıklarında kullanılır genellikle.

   
 2. uzun süredir tanıdığın ve görüştüğün insanlar için normal olan ama hiç konuşmadığın, doğru düzgün tanımadığın insanlarında bu tarz davranışlar içerisine girmesi ile hoş karşılanmayan hareket. insan içten, samimi olabilir ama tanımadığınız kişilerle hemen bu cıvık cıvık ilişkiye girmeyin, zamanla herşey olur merak etmeyin.

   
 3. trip, kasıntılık ve beğendirememezlik gibi hazır kıta davranış süreçlerinden sonra başlayan ve sizli bizli aşamasını sonlandıran bir üst merhaledir. bir diğer adı samimiyettir. daha ileri giderek suyunu çıkarma durumuna ise laubali olmak denir.

   
 4. kendisine inandığın ve güvendiğin bir arkadaşına vaya tanıdığına, samimiyetine sığınarak, ona karşı yabancılık hissetmediğinden kaynaklı, kırk yıllık tanıdık muamelesi göstermek...

  genelde kişinin, kişiliğine göre tavır sergilenen olay...

  eğer alçak gönülü ve mütevazi bir insansa aynı mumeleyi görürsünüzde;tam tersi dik başlı ,mağrur ,bencil,kibirli ,kendini üstün gören birine''naber ''demek bile, ''sen kimsin yerini bil'' muamalesi ile neticelenir..

  herkes yerini bilecek..

   
 5. daha ilk dakikadan itibaren bu moda geçen sanki kırk yıllık ahbap gibi davranan insanlardan soğuma uzaklaşma kendimi onlardan öteleme nedenimdir.

  yine olsa yine yaparım dediğim

  samimiyet kuracak kadar tanımadan zaman geçirmeden kurduklarını sandıkları sahte samimiyettir

  yazdım ama ben kendim de anlamadım sanırım

  .........

   
 6. Bazi insanlarla olunmamasi gereken durum.

  Hani çizgi vardır ya. Bir tarafı senli benli, bir tarafı sizli bizli. O çizginin Hep sizli bizli tarafına yakın olmak her zaman kazandırır.

   
 7. çok sevmedikçe, çok yakın olmadıkça olmaması gereken bir, olmaktır.

  iki kişi arasında; içten duygu ve düşünce akışında gereken bir yakınlaşma fiilidir.

   
  (Bkz: mesafeli davranmak)
 8. samimiyeti artırmak.

   
 9. sizi bizi bırakmak, samimileşmektir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam