1 2 3 4 5 6 7 8

sağlıklı atıştırmalık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İki öğün arasında acıkıldığında, tüketilmesi sağlık açasından daha faydalı olan, düşük kalorili, protein ve lif açısından zengin, açlık hissini bastıran yiyeceklerdir.

  Ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişler; kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı, hurma gibi kurutulmuş meyveler; elma, muz, armut gibi meyveler; kefir, süt ya da yoğurt gibi süt ürünleri; tam tahıllı ekmekten yapılmış sandiviçler örnek olarak verilebilir.

   
 2. Tabak tabak yeyince pek de sağlıklı kalmayan gıdalar

   
 3. Atıştırmalık adı bile sağlıklı olan rüya gibi bir kelime. Yedikçe yeme isteği oluşturan desek daha iyi olurdu. Can boğazdan gelir diyenler de bu topraklarda. sevene, yiyene afiyet olsun.

   
 4. ''bu çay da şimdi kuru kuru gitmez'' deyip çayın yanında tükettiğimiz yiyeceklerdir.

   
  (Bkz: mercimek köftesi)(Bkz: kurabiye)(Bkz: simit)(Bkz: kek)(Bkz: kısır)(Bkz: bisküvi)(Bkz: çörek)
 5. yeni yeni başladığım hoşuma giden sağlıklı diye umduğum yiyecekler:)

   
 6.  
  (Bkz: antibiyotik)
 7. Eti form eksi mayali 45 gr

   
 8. Her gece bir kase yoğurda tarçın atar yerseniz biraz şekeri dengeleyebilir bu bir örnektir...

   
 9. gece yatmadan yarım saat kadar önce bir kase yoğurdun içine, en sevdiğiniz bir meyvenin yarısının doğranarak yenilebileceğinin tavsiye edildiği başlık. hiç kuşkusuz marketlerde satılan bu tarife benzer ürünler de var fakat, bunların pek sağlıklı oldukları söylenemez. zira katkı maddesi içerirler. en iyisi kendinizin mayaladığı yoğurdunuz, yine kendinizin hazırlayacağı bu meyveli,tarçınlı, katkısız üstelik sağlıklı olan atıştırmalıkları tüketmeniz. ayrıca uykusuzluk çekenler için de oldukça faydalı olacağını söyleyebilirim.

   
 10. sağlıklı olsa öğün olacak şeydir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.