1 2 3 4 5 6 7 8

simit

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gariban kahvaltısı ekmeğin susamla birleşip tat bombası olması

   
 2. yurdum insanının vazgeçilmezleri arasında yerini almış susam kokulu kahvaltı

   
 3. izmir dilinde gevrek olarak geçen fakat en hasını tabii ki memur şehri olan ankara'da yiyebileceğiniz, peynir ve çayla voltran'ı oluşturan kalori deposu.

   
 4. fakir fukaranın kahvaltısı dense de külliyen yalandır, bir simit bir ekmekle aynı fiyat, fakir fukara bir simit alıp bir kişi doymaktansa bir ekmek alıp 2-3 kişi doymayı tercih eder.

   
 5. izmir ilinde gevrek diye tabir edilen hamur işi.

   
 6. sabahları kahvaltılarda olabilecek en güzel görüntü olmasının yanında, ayrıca sadece kahvaltıda değil günün her öğününde afiyetle yiyebileceğiniz yuvarlak hamur işi.

   
 7. Guzel kokusuyla bol susamıyla ve kıtırlığıyla hele bir de sıcaksa ve yanında çay varsa yemekten büyük keyif alınan hamurdan yapılmış halka şeklindeki besin öğesi.

   
 8. Hafta sonları aile kahvaltılarına kattığı keyfin tadına varılması için fırın kuyruğunda beklemenin dayanılmaz mükafatında alınan, kızarmış susamların hamur halkalarındaki taneli çıtırtısı.

   
 9. kahvaltının baş tacı. çayın can yoldaşı

   
  (Bkz: çay)(Bkz: Kahvaltı)
 10. üçgen peynir ve çayla bir uyum içerisinde olan bol susamlı hamur işi. üzerindeki susamlar ne kadar kalorili olursa olsun, birçok kişinin vazgeçemediği yiyecektir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.