1 2 3 4 5 6 7 8

sabır

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. genellikle beklemek anlamında kullanılan ancak geniş manasıyla bir zorluğa sebatla, sakinlikle yaklaşmak, ani ve fevri tepkilerle ileride pişmanlık yaşatabilecek bir duruma mahal vermemek durumu.

   
 2. günümüz insanının belki de en çok ihtiyaç duyduğu.. gününün bazı bölümlerini otobüs beklemek, kuyruğa girmek, sıra beklemek için geçiren; bir hastaneye yolu düşüp arka arkaya farklı branşlardaki hekimleri gezmek zorunda kalan, işi dolayısıyla insanlara durumu izah etmekte güçlük yaşayan kişilerin stres, sıkıntı ve öfke ortaya çıkacak ilk duygu ve sorunlarıdır. işte tüm bunların olumsuz neticesini bertaraf etmenin tıpkı bir arabanın frenine basmak gibi insanın freni olan sabrı kullanmaktır..

   
 3. spoiler

  göksel'in seslendirdiği, güzel bir şarkı.

   
 4. Kapi acan anahtar.

  Cok zor bir eylem sabretmek ama kesin sonuctur.

   
 5. bazen olana bitene sessizce bakıp susmaktır

  bunu bazı zamanlarda fazla yaptığımı düşünüyorum ve sevmiyorum bu halimi o an

   
 6. şu sıralar ağzımdan düşmeyen kelime. Ya sabır !

   
 7. kopacak sandığın halde ,sarıldıkça güçlendiği,bittiğini sandığın halde çoğaldığı ip,vazgeçtiğin değil,mücadele ettiğin ruh.

  sabrın ölçüsünde olgunsun,sabrın ölçüsünde akıllı.

   
 8. bazı olumsuz durum ve söylemlere karşı sakinliği koruyabilmek sabırdır. Lakin ben Allah'tan çok sık sabır dilemem. çünkü biliyorum ki sabır vermesi için önce katlanabileceğim dert vermesi gerekir.

   
 9. bende olmayan şey (dil çıkaran gülücük)

   
 10. Uygulanması esnasında acı ama sonunda sütlü nuriye yemeyle eşit durumları yaşamaya vesile olacak olan mekanizma.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam