1 2 3 4 5 6 7 8

Poşet ister misiniz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bu aralar sıklıkla duyduğum ve inatla reddettiğim soru...

  istemiyorum ve istemeyeceğim...

   
 2. gerekirse cebimde götürüp reddettiğim soru cümlesi.

   
 3. poşetin ücretli olmasından sonra marketlerde sorulur hale gelen olaydır

  poşet istermisiniz ,evet alıyım bir tane, dırtt dırttt 0,25 krş ohhhh

   
 4. sık sık muhatap olduğumuz soru.

  hayır istemiyorum karşılığını veriyorum genelde. öyle bir yasa ki, bu yasa kimsenin sevmediği, hatta kasiyeri bir güzel dövmek istediği, o kadar yani. kanlı bıçaklı olduk, düşman gibi bakıyoruz bu soruyu soranlara.

  bu günleri de görmek varmış. poşetleri çok seviyormuşuz, zamanında hor kullanmasaydık keşke. tabi ki şaka şaka, sevdiğimizden değil, sadece konumuz biraz duygusal. (gülücük)

   
  (Bkz: plastik poşetlerin ücretli olması)(Bkz: naylon poşetin 2019'dan itibaren ücretli olması)
 5. Poşet düşünür müsünüz? diye sorularak gülmeme ve sinirlerimin bozulmasına sebep olan soru.

   
 6. 1 0caktan önce poşet verir misiniz sorusunun 1 Ocaktan sonraki soruya dönüşme şeklidir (gülücük)

   
 7. poşetin paralı olmasından sonra her kasiyerin müşteriye sormak zorunda olduğu sorudur.

   
 8. artık marketlerde çok da sorulmayan soru.

  ilk başlarda sürekli soruluyordu ama baktılar kimse almak istemiyor ya da yanında çanta getiriyor. yalnız a101 ve bim'e girdiğiniz takdirde kesinlikle bıkmadan usanmadan söylenen söz. arkadaş şok bile sormuyor poşet ister misiniz diye ama bu iki kan emici marketler zinciri çok fena. önceden de kırk nazla ikinci poşeti verirlerdi, şimdi de ne kadar satsak diye çabalama içerisindeler.

   
  (Bkz: poşet)(Bkz: Poşet ve Doğanın Korunması)
 9. Kendi ördüğüm alışveriş filesini kasiyerlerin gözü önünde çıkarıp içerisine ne kadar eşya aldığını kanıtlayabileyim diye (niyeyse artık) , kasiyerlerin sormasını sabırsızlıkla beklediğim soru. Hayır teşekkür ederim diyip mor fileyi çantamdan çıkarırken yüzümdeki o mağrur ifade bana, eve gelip temizlik yapmaya başlayana kadar yetiyor.

   
 10. Çantamda en az iki poşet taşıyarak alışverişe giderim çünkü daha hiç para verip poşet almadım. poşetim yoksa o gün alışveriş yapmadım. parasında değilim ama madem amaç plastik kullanımını azaltmak, o halde 25 kuruşu verenin aynı tas aynı hamam devam etmemesi gerektiğini düşünüyorum. bu uygulamanın çok da amaca hizmet ettiğini de sanmıyorum. bu soruyla karşılaşmamak için elimde poşetlerle kasiyerin karşısına geçiyorum. kasiyer de fark edip, sormuyor zaten.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam