Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

okulların kapanmasına 2 gün kala çocuğu ile ilgilenen veli

paylaş araştır

1. çocuğundan başarı beklemek gibi bir hakkı olmayan velidir.

2. sınavlardan önce ibadetlerini yoğunlaştıran müslüman gibi, kız istemeye giden damat adayı gibi konjönktürel eylemlere girişen kişidir.

3. karne de kırık var mı diye önyargı ve korkularını çocuğa maletmek isteyen veli.

4. Ancak o öğretmen senin bu öğretmen benim gezerek Not yükseltme derdinde olan velidir.

5. öğretmenin verdiği kanaat notuna kafa tutmak için e-okuldan çıktı alıp okula gitti resmen cenge gider gibi.

allah akıl fikir versin dedirten türden profile sahip velidir.

neymiş sınav notları iyiymiş de bu notlar nasıl sözlü notu olurmuş

diğer dersleri iyiymiş oysa

halbuki bu derse de yatkınmış aslında çocuk

kafam şişti sabahtır

çocuklar aynı okulda üstelik de aynı sınıfta olunca biraz maruz kaldım mesai arkadaşıma

(Bkz: mağdurum da mağdurum)
  6. Son dakika golü atmaya çalışan veliler.

bütün yıl ilgi alaka olmaz ama nedense sene sonunda öğretmeni ve notunu beğenmez.bu işte senin çocuğun bu kadar ediyor."yok çocuğu ,84.57 de kalmışta, ilk defa takdir alacakmişta ,şimdi iyi bir okula gidemezmışte ......"

7. öğretmenlerden not dilenmek için çaba sarf etmeye çalışan velinin davranışıdır. yoksa bu tarz velilerin okulla, öğretmenle pek alakaları olmaz.

8.  
    (Bkz: adam gibi adam)
  9. son dakika golüyle bir üst tura çıkmaya çalışan takımın teknik direktörüdür

10. bu güne kadar aklın nerdeydi,sorusunun muhatabı.öğretmenlerin en gıcık olduğu veli tipi.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.