1 2 3 4 5 6 7 8

mağdurum da mağdurum

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bir dizi repliği olarak ün yaptığını tahmin ettiğim fakat ülkemizdeki gelişmelere göre her alanda kullanılabilen dillere pelesenk olmuş slogandır.

   
 2. ülkemiz insanının genellikle hep zayıf,güçsüz ve geride olandan yana olmasından dolayı akıllı geçinen kişilerin bunu kullanmak için sürekli dile getirdikleri söylem.

   
  (Bkz: semih öztürk)
 3. şenol güneşin ve Beşiktaşlıların felsefesi.

   
 4. kendini dalga geçilecek hale getirme konusunda Türkiye'nin bir numaralı taraftar kitlesi, camiası ve Kulübü olarak 1. sırada bulunan Fenerbahçe'nin sloganıdır.

  spoiler

  başka takım fikstür ile ilgili konuşunca ötmesi kolay sonra benim maçlarım niye falan gün oluyor diye salya sümük ağla dur. hangi hayal dünyasında yaşadıklarını bir türlü kestiremiyorum.

   
 5. Hiçbir zaman kendi ağlaklık seviyesine ulaşılmayacak, taraftarları da yıllarca ama hakemler de hede hödö diye ötüp dururken iki senedir alışan hırsızlığa ses çıkarmayan kendini büyük sanan kulübün komple felsefesi.

   
 6. "Yahşi cazibe" (2010 yapımı)adlı dizide gerekli gereksiz kullanılan, dinleyenlerin diline pelesek olan repliktir. Dinlerken hiç komik gelmez hatta kızılır. Biraz sonra kendini söylerken bulursun:

  "Mağdurum,

  Mağdurum da mağdurum,

  çok mağdurum mağdurum,

  Mağdurum da mağdurum,

  Ben mağdurum mağdurum."

  Bu repliğin o yıllarda popüler olmasının sebebi ak parti'nin "mağdurum" söylemleridir.

  Bu yıllarda da tekrar hatırlanması chp'nin "mağdurum" yürüyüşüdür.

   
 7. "Vermiceem vermicem benim değil mi vermicem" repliğiyle aynı ritme sahip, kendini sürekli mağdur sayan insanlarla dalga geçme amaçlı kullanılan söz dizisi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.