1 2 3 4 5 6 7 8

öğretmenin saçı uzun olan erkek öğrenciye toka takması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çanakkalenin Gökçeada ilçesinde 2 ay öğrenci bir İngilizce öğretmeni tarafından 6.sınıf öğrencisine tüm sınıfın karşısında teşhir ederek yaptığı ve öğrenciyi ağlattığı olay.

   
 2. artık şaşırmadığım bir durum.

   
 3. kimliksizleştirmenin en basit yolu üniformadır. Ondan sonra tek tip saç gelir. En tek tip olan da kısacık ya da örgülü saçtır. Milli Eğitim için de bu yoıllar uygun görülmüştür. Neden sonra farketmediğim bir ara değişmiş gençler kafalarına göre saçlarla okula gelir olmuşlar. Sanırım ki kişilik kazanmaları benliklerini inşa etmeleri için izin verilmiş bir hak olarak çok da karşı olamayacağım bir durumdur. Diyelim ki karşıyım o zaman bile karşımdaki insanın bir kişiliği olduğunu unutmamam gerekirdi. Öğretmenlerin en önemli görevlerinden biri de benlik saygısını kazandırmak ve bireylerden yola çıkıp saygı toplumunu inşa etmektir. peki bu öğretmen böyle yaparak çocukta nasıl bir davranış değişikliği nasıl bir kişilik oluşturmayı amaçlamaktır? Ertesi gün saçını kestirip geldiğinde öğretmende vuku bulacak rahatlamayı gerçekten merak ediyorum. Sanırım orgazma yakın bir şey olurdu ki, karşısındakini düşünmeden yaptığı şey ancak böyle bir niyeti barındırabilir.

   
 4. öğretmenin aldığı formasyonun yırtılması gereken durum.

   
 5. herkesin öğretmen olamayacağını gösteren davranış şekli.

  öğretmen demek, öğreten ve örnek olan kişidir. ilkokul döneminde genelde çocukların bir çoğunluğu öğretmen olmak ister. çünkü öğretmenine hayrandır. o yaşlardan bizde geçtik ve bende öğretmen olmak isterdim. kısacası karşımızdaki kişinin bize nasıl örnek olduğudur. kötü örnekler ise yaptığı hareketlerle, öğrencinin psikolojik olarak yıpranmasına ve farklı davranışlar içerisine girmesine sebep olur. sen toka takarak, milletin içerisinde o çocuğu rencide edersen özgüvenini kırarsın. okuldan soğutur ve farklı mecralara kaymasına sebep olursun.

  sen mesleğinin gereklerini yapmazsın, ondan sonra sorun öğrencide olur. insan öncelikle mesleğini sevmeli ve mesleğine uygun davranmalı, sorumluluğunu bilmeli. bu işi sadece para kazanmak için yapmamalı. yaparsa işte böyle olur, yaptığından da büyük zevk alır.

   
 6. Öğretmenligi öğrenememis birinin, bir çocuğu küçük düşürmeye çalıştığı fakat kendinin küçük düştüğü, senin öğretmenligine diye söylendiğimiz utanc verici bir durum.

  Çocuğun utanip öğretmenin arkasına saklandığı an bu ogretmen benim için hiç olmuştur. Boşuna okunmuş yıl, psikolojisi çökertilmis bir çocuk.

  Gerekli cezayı almasını umut ettiğim üzücü bir olay.

   
 7. muhtemelen kendisinin de daha önce böyle bir davranışa maruz kaldığını düşündüğüm hastalıklı öğretmenin 'kendini gerçekleştirememe' serüveninin bize yansımasıdır. yıllardır bastırılan her duygunun hastalıklı şekilde kendini tepmesinin kurbanı çocuklar olmuştur. yaşı kaç olursa olsn insana saygı gösterilmediği sürece bu böyle devam edecektir. birey olarak toplumumuzda varolmak maalesef ki kendimizden küçük/zayıf olanı rencide etme üzerine inşa edilmiş. yazık.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.