1 2 3 4 5 6 7 8

odtü'lü öğrencilerin tutuklanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. odtü de düzenlenen mezuniyet töreninde cumhurbaşkanına hakaret içerikli simgeler taşıyan pankartı taşıyan öğrencilerin çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmaları olayı.

   
 2. devlet büyüklerine karşı eleştirel olmakla hakaret etmenin farkına varamayan öğrencilere verilen ceza.

   
 3. Türkiyenin başkanına hayvanlar alemi çağrışımıyla

  tayyip alemi deyip hürriyet özgürlük diye bağırma sorunsalı.

  Yanlış sevgilim çok yanlış dediğim payitaht dizisi repliğidir.

   
 4. Eleştirmek olayını anlamayan ogrencilerdir. işin içine hakaret girince ve bunu kişi bazli olarak dusunemezsiniz birini sevmeyebilirsiniz ama temsil ettiği makama saygı duymak gerekir.

   
 5. eylemle orantılı olarak gayet yerinde ve hukuksal bir uygulamadır, dediğim durumdur.

   
 6. eleştiri ya da protesto olayını hakarete çeviren öğrencilerin tutuklanması haberi. ve... olması gerekendi ve yapıldı. sen ülkenin başkanına bu şekilde hakaret edemezsin. hatta kişi ya da kişiler kim olursa olsun. kendin gibi düşünmeyen kişilere bu şekilde davranmak sadece ikilikten ve kaostan başka bir şey vermez kimsenin eline.

   
 7. tam anlamıyla rezalet. hayatının baharındaki insanları bu kadar rahat harcamamalı devlet. insanların yirmili yaşlarındaki fikirleriyle 30 lu yaşlardaki fikirleri çok farklı olabiliyor. bence bu tür konularda daha esnek davranabilmeli devlet. aktrollerin gazlamasıyla bu gencecik çocuklar kim olursa olsun harcanmamalı. onların annesinin babasının yerine kendinizi koyarak düşünmeye davet ediyorum. bu kadar vicdansızlık olmaz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.