1 2 3 4 5 6 7 8

Obama'yı facebook'ta tehdit eden kişinin tutuklanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Facebook' ta kendi ifadesine göre şaka yoluyla tehdit içeren ifadeler kullandiktan sonra şakası olmayan cia elemanlari tarafından göz altına alınan kişinin hakkinda verilen karar.

   
 2. Aslında başlık açmayı sevmem. Özellikle sosyal medya ve hatta yazılı görsel medyada bu ülkenin cumhurbaşkanı hakkinda onlarca hakaret, tehdit iceren şeyler yazılıp çizildiği halde ve ustelik buna rağmen ifade özgürlüğü yok, diktatörlük bilmem ne yaygarası koparan, erdoğan hapsirsa hemen gündem yapan malum kesimin görmedim- duymadim- bilmiyorum şeklinde 3 maymunu oynamasi üzerine gündeme getirmek durumunda kaldığım haber.

  Edit: elimde bir haber linki vardi ama burda paylasamadim.

   
 3. haber linkini burda paylaşmayı bilmediğim haber. Neyse meraklisina internetten yığınla haber var zaten.

   
 4. bizdeki saygısız terbiyesiz tahammülsüzlere ibret olsun dedirten tutuklama.

  özellikle twitterda insanlar kendilerini kaybediyor,pes dedirtiyor,sevmek zorunda değilsin,nefrette edebilirsin,ama yazarken haddini bileceksin

  şapka takmadığı için insanları asanları demokrat görenlerin,onca küfrü edip hala diktatör diye bağırmasıda bir hayli ilginç.

   
 5. Kamu yararına bireyin zararına olan ve örnek olması icin verilen ceza. Yoksa obama ya hakaret ve tehdit zaten gırıla gidiyor. Ancak adamda egodan, kibirden, narsizmden kaynaklı psikolojik ve psiyatrik sorunlar yok ki sadece örnek olsun diye hakaretlerden birine dava acmış

   
 6. bir ülkenin liderini tehdit etmenin bedeli olan tutuklama. istiharat ne bilsin senin şaka yaptığını, güvenlik için olması gerekendi ve yapılmış da. darısı bizim ülkemize.

   
 7. sadece obama değil herhangi bir insan tehdit edilse bile şikayet halinde olması gereken şeydir. özellikle belirtmek gerekir ki olayda hakaret veya sataşma denmiyor tehdit geçiyor.

  açıkçası ünlü / isim yapmış birilerinin dengi olmayan sıradan vatandaşlarla hakaret veya sataşma boyutunda yaşadıkları ( kronik bir hal almadıkça ) ufak tefek sürtüşmelerin yargıya taşınması garibime gidiyor. ancak tehdit elbette atlanamayacak derecede işin bir başka boyutu.

   
 8. türkiye'de olsa ''gelişmiş ülkelerde olmuyor, biz de ise devlet baskısı'' olarak nitelendirilecek olay.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam