1 2 3 4 5 6 7 8

nasılsın

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sıkça kullandığım ve tarafıma da kullanılmasından hoşlandığım soru gibi soru.

   
 2. sevdiğim bir sorudur bir dosttan arkadaştan gelmesi ve cevabın dinlenilmesi ayrı haz verir.

   
 3. Cevabının ruhsal durumumuzdan çok soruyu soranın niteliği ve bizim için önemine bağlı olarak değiştiği sorudur. Misal; sevdiğimiz kişilerce sorulduğunda "seni gördüm daha iyi oldum" diyebilirken nasıl olduğumuzla çok da ilgilenmeyen kimselere "iyiyim " kuyruksuz yalanıyla karşılık verilebilmektedir.

   
 4. uzun zamandır görülmeyen kişilere sorulan sorudur. bu soruyu yıllar sonra ya da aylar sonra sorunca bir anlam mı ifade ediyor? zamanında yapılması gereken şeyler, sonra yapılınca bir değeri anlamı kalmıyor ki.

  nasılsın sorusuna verilen klişe cevaplar hazırdır. "iyiyim, sen nasılsın" şeklinde bir muhabbetin doğmasına sebep olur. sonra mutlaka görüşelim diye bir sözleşme yapılır ama bu sözleşmenin sonucunda kim tazminat öder, bilinmez. tabi öncelikle ihtar çekilmesi gerekiyor ama onunla da kimse uğraşmaz. o kadar değerli olsaydı zaten zamanında görüşülürdü.

  değil mi?

   
 5. ...selamlaşmalarda geçen ikinci kelime veya cümlecik.samimiyet içerir..ağızdan ağıza, yöreden yöreye farklık gösterebilir.sevimli olanların başında trakya yöresi gelir...hani 80 ler dizisinde pastacı sami ustanın mahalleliyle diyalogunda kullandığı gibi ;

  - sami abi nabiyon beya,

  - aynı beya, sen ne nabiyon ? ... ( gülücük )

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.