1 2 3 4 5 6 7 8

naim süleymanoğlu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu haltercimiz. nam-ı diğer cep herkülü.

   
 2. yaptığı spordan mütevellit kısacak bir boya sahip halterci.

  "Haltere 1977'de, henüz 9 yaşındayken başladı. 15 yaşında Brezilya'da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası'nda iki altın madalya alarak şampiyon oldu. On altı yaşında rekor kırarak yine şampiyon oldu. Böylece halter tarihinde en genç dünya rekortmeni unvanını aldı. Kariyeri boyunca üç Olimpiyat Altın madalyası, yedi Dünya Şampiyonluğu ve altı Avrupa Şampiyonluğu vardır. Tam 46 kez dünya rekoru kırmıştır.1984 yılında (16 yaşındayken), silkme kategorisinde vücut ağırlığının üç katını kaldıran ikinci halterci olarak tarihe geçti"

  ben wiki'nin yalancısıyım.

   
 3. merhum turgut özal'ın desteğiyle bulgaristan'dan ülkemize kaçırılan cep herkülümüz.

   
 4. kariyeri boyunca tam kırk altı (rakamla 46) kez dünya rekoru kıran halterci.

   
 5. karaciğer sirozu teşhisiyle hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alınan cep herkülü. karaciğer naklinin şart olduğu söyleniyormuş. rabbim en kısa sbürede şifalar versin inşallah.

   
 6. bir an önce malatya turgut özal eğitim ve araştırma hastanesine getirilmesi gerekmektedir. karaciğer naklinde türkiyede bir dünyada ikinci sıradadır.

   
 7. uygun donör bulunarak ameliyata alındığı açıklanan cep herkülü. allah en kısa sürede şifasını versin inşallah.

   
 8. maalesef hayatını kaybeden dünyaca ünlü halter sporcumuz. çok takdir ettiğim ve başardıklarıyla dünya'Nın yükünü sırtlanan biriydi. allah rahmet eylesin.

   
 9. Sanırsın çocukluğum öldü. Çok sevdigim bir sporcuydu. Işıklar içinde yatsın.

   
 10. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. İyi bir insan ve çok iyi bir sporcu ve şampiyonu kaybettik. Tabi ki başarıları, şampiyonlukları, rekorları hafızalardan silinmeyecek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.