1 2 3 4 5 6 7 8

Mutsuzluk sebebi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kişinin kendini, ruhunu iyi hissetmeme sebebi

  İnsan kendini mutsuzluğa sevk edebilecek binlerce sebep bulabilir. Hatta bu sebepler öyle bir hal alirki kişi artık hersey den kendine mutsuz olmak için sebep yaratır.

  Günümüzde insanların depresyona sürüklenme nedenlerinin temeli. Kaynağına inip o sebep bulunmadığı, ya da bulunamadığı için yun yumağı gibi büyüyen Bir soruna dönüşüyor.

  Mutsuzum çünkü..... diye siralayabilmek lazım. Ama öncesinde kişi kendine dürüst olmalı. Çoğu insan bastırır çünkü kendine bile itiraf edemeyecek kadar ruhunun diplerine gommustur bu sebepleri. Başa çıkamadığı ya da istemediği için o orada durur ve işlevini yürütmeye devam eder.

  Kendinizle yüzleşin. Yuzlesirseniz Mutsuzlugun sebebini öyle ortaya çıkarır ve savaşırsıniz.

  Etrafiniza bakın kendiyle problemi olan insanlar hep mutsuz. Kendiyle barışık insanlarsa mutlu.siz mutlu olmayı seçin.

   
 2.  
  (Bkz: 26 nisan 2017 9103 polisin açığa alınması)(Bkz: 4 ekim 2016 12801 polisin açığa alınması)
 3. çeşitli sebeplerle olabilecek olan durum.kimi zaman yiyecek ekmek bulamama, kimi zaman hedeflediği noktaya gelememe ya da yapmak istediklerini yapamama gibi nedenlerden dolayı olandır.

   
 4. En sevdiğin ayakkabının ayağınu vurması, oluşan baloncuk, ertesi gün giyeceğin ayakkabı ne olursa olsun o baloncuğu taciz edecek olması, acı çeken surat ile gezmeye calısmaktır.

   
 5. ankaragücü'nün yenilmesi

   
 6. mutsuzluk nedenleri çok boyutlu ve karmaşıktır. Mutsuzluk, bireysel sorunlardan kaynaklanabileceği gibi, toplumsal sorunlardan da kaynaklanabilir. Bireysel mutsuzluktan bahsetmek gerekirse; mesela aşırı hırslı, kinci, kıskanç, narsist, çıkarcı olmak veya hakkına razı olmamak, manevi değerlerden uzak olmak, acı bile olsa gerçekleri bir türlü kabul etmemek, aklı kullanamamak, ideolojik saplantıya kapılmak, milletiyle ve kendisiyle barışık olmamak, hoşgörülü olmamak, affedici olmamak, psikolojik sorunlara duçar olmak, hep kendisini haklı görmek sanrısını taşımak gibi binlerce nedenle oluşabilir, en önemlisi ise mutluluğa ulaşmak için emek sarf etmek elzemdir, dediğim konudur.

   
 7. öndeyken 90 + da yenen golle berabere bitmek ya da kaybetmektir.

   
 8. Kimi zaman korkudur.

  Kimi zaman belirsizlik.

  Bazen bir şarkı dokunur, sebebin o olur.

  Bazen kaderin.

  En kötüyü düşünmek benim bu aralar mutsuzluğuma sebep ve sanırım en tehlikeli sebep.

   
 9. kişiye göre değişen bazen incir kabuğunu doldurmayacak kadar küçük bazen düşman başına gelmesin diyeceğimiz kadar büyük sebeblerdir...

  benim gibi kronik mutsuzlar içinse herşey bir sebeptir...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.