1 2 3 4 5 6 7 8

mutluluk veren şeyler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şimdi bu konuya tek kelimeyle çikolata diye yanıt yazacaktım ama İdal'in üç noktalı uyarılarından alırım korkusuysa ayrıntılı mutluluk karalamaya karar verdim.

  yedikten sonra hormonlarım halaya mı duruyorlar yoksa kafayı çekip boş boş sırıtıyorlar mı bilemiyorum ama çikolata ve tatlının pozitif bir etkisi olduğu aşikar.

  ayrıca yazarken de mutlu oluyorum ben. bedava terapi... bir psikiyatriste gidip seansına 300-400 lira vermekten kurtardığı için de ekonomik. dolayısıyla çifte mutluluk....

  sonra yürümek. ama yalnız ve mümkünse hafif rüzgar olacak...manzara eşlik ederse tadından yenmez. o vakitler kendimle konuşup, iç meselelerimi halledebiliyorum.

  arkadaş sohbetleri...ama öyle laf olsun diye konuştuğun, seni tanımayan ve dolayısıyla anlamayan insanlarla değil. yıllanmış dostlukların o teklifsiz ve rahat atmosferiyle yapılan muhabbetler de mutluluk verir.

  kitap okumak, kafamdaki işleri neticelendirmek, yemek yapmak, alışverişe çıkmak, çocuklarla konuşmak, birini mutlu etmek... oo düşündükçe ne çok vesileyle mutlu olabildiğimi anlıyorum.

  aslına bakarsanız mutluluk veren şey insanın iç huzuru, onu sağladıysanız mesele yok. sabah kafanıza rüzgarın uçurduğu bir yaprak bile verebilir size bu hissi.

  benim de ne çok şeyim varmış, vay kirli çıkı ben vay! (gülümseme)

   
 2. tatlı gelen her şey ,tebessüm sebebi yada mutluluk sebebi yaşanılan her olay .

  vay en güzel tanım ,varlığımız eşittir mutluluk denebilir.

  şükür sebebi olacak herşey olması daha muhtemel.

  düşündükçe çıta yükseliyo bakıyorum da...

  hayat ne güzel en çok cocuklar güzel ,en masum ,en tatlı tebessüm onlar.

  toplasan herşeyi iyi kötü hayat zinciri ve o zincirde bir halka olmak ...

  hemen herşey gibi geliyor

   
 3. insanın yapmaktan en çok zevk aldığı eylem/nesne/olgulardır. kimine göre uyumaktır,kimine göre çikolata.kimine göre futbol maçı izlemektir,kimine göre film eşliğinde patlamış mısır yemek.

   
 4. Oğlumun büyüdüğünü evlendigini görmek, kızımın evi süpürmesi,eşimin yemek yaptım hadi gel çok yorulmuş gibisin demesi misali..

   
 5. Bazen mukabele i bil misil

  Haklı çıkmak

  Tercih edebiliyor olmak

  mutluluk dağıtmak

   
 6. Akşam yemeğinden sonra dağ gibi yığılan bulaşıkları gözümde büyüterek "hadi Joyfulness! son bir gayret"! diyerek hızlıca işe koyulup bütün bulaşıkları makineye koyup büyük büyük tencereleri yıkayıp, ocağı da pırıl pırıl yapıp, tezgahın üstünü de temizleyip sarı bezi de güzel ce yıkayıp sıktıktan sonra ikiye katlayıp lavabonun önüne sermek, makinenin düğmesine basıp mutfaktan çıkmak. En güzel terapi be. Arz ederim!

   
 7. göreceli şeylerdendir. kimisini kitap okumak mutlu ederken kimisini uyumak kimisini de müzik dinlemek mutlu eder. kimi insan kendini ibadete verip mutlu olurken kimisi dışarıda akşama kadar gezerek mutlu olur. mutluluk da keyifler gibi izafi bir kavramdır. kişiden kişiye değişir.

   
 8. Filtre kahve

   
 9. akşam herkesin eve sağ salim gelmesi ve kapıyı kapatmam.

  ( Standartlarım çok gelişti )

  Ateşi seyredip kurcalamak.

  Sessizlik.

  Sanırım cümbür cemaat bir Nuri Bilge Ceylan filminin içine yuvarlandık.

   
 10. çay eşliğinde film izlemek. aksiyon filmi olursa daha makbul olur tabi. demin 1 tane indirdim. ismi; the last duel. türkçe ismi son düello olarak geçiyor. 2021 yapımı ve 7.6 imdb puanına sahip.. herkes övmüş bakalım övüldüğü kadar var mı?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam