1 2 3 4 5 6 7 8

misafir odası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. bayramdan bayrama açılan kimsenin kullanamadığı ıvır zıvırla dolu ancak hizmetçiliği yapılan oda. benim hiç bir zaman anlamadığım anlamamakta ısrar ettiğim oda israfı.

   
 2. hiç kullanılmayan oda :) temizlenir kapısı kitlenir işte misafir geldikçe kullanılır. gereksizdir.

   
 3. genelde çok az kullanıldığından daha soğuk olan, lazım olup ta birşeyler alınacak olunursa bir an önce alınıp çıkıldığı oda.

   
 4. çocukluğumda kalan kapalı soğuk girilmeyen oda

   
 5. gösteriş meraklıların evlerinde bulunan oda, yeni alınan oturma odası takımı genelde bu odada bulunur ve aile içinde oturulmaz, çünkü aile içindeki bireyler lükse layık değildir.

  her zaman saçma bulduğum ve asla kendi evimde izin vermeyeceğim uygulamadır.

   
 6.  
  (Bkz: Misafir odasının misafire ait olması)
 7. evin en büyük ve ferah yeri yani salondur.oturma odasında bir ömür tıkılıp koskoca salonu nadiren gelecek olan misafire ayırıp oranın keyfinden kendini mahrum bırakmaktır ve elbette ki mantık dışıdır

   
 8. çoğu zaman misafir geldiğinde bile kullanılmayan, misafir geldiğinde oturulunca sanki başka bir evde oturuyormuşsunuz hissine kapıldığınız, sadece temizlik yaparken görülen evin en gereksiz odası.

   
 9. evin içerisinde yasak bölge diye bir yer varsa eğer, burasıdır dediğim oda. özenle hazırlanan, sürekli tozu alınan, ev eşyası alınırken evin reisinin gördüğü, belkide denemek için şöyle bir kez oturduğu, ondan sonra bir daha oturmasının nasip olmayacağı, çocuk varsa çocukların girmesi yasak olan, daha ileri gidilip kapısı kilitli olan oda. misafir odası olmasına rağmen bazı kadınların misafirlerini o oda yerine oturma odasında konuk ederler.

   
 10. genelde misafirlerin gece yatmak için kullandığı evin ayrılmış bir bölümüdür. bazen bir kanepe bazense gerçek yatakla donatılır. evin en küçük odası olma ihtimali yüksektir. bizim evdeyse bu odayı kuş üstü yetenekleri olup 350 civarı kelimeyi ibilinçli olarak kullanan, şarkı söyleyip dans edebilen ve dişini bile fırçalamaya çalışan muhabbet kuşumuz işgal etmektedir. muhabbet kuşu demek pek bir yavan kaldıysa da bu gerçekten kuş değil, misafir değil evin bir ferdidir. demek ki misafir odaları bazen o evin can dostuna da ayrılabiliyormuş. kedi, köpek, kuş vb. gibi..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam