1 2 3 4 5 6 7 8

mide ağrısı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bariz açlık sebebi olabileceği gibi daha kompleks Sinirsel hazımsızlıklar sonucu oluşabilen rahatsızlık.

   
 2. sakin olup, nickte belirtildiği üzere bol su içilerek ve biraz karın doyurulduktan sonra vücudu dinlenmeye bırakarak geçebilecek olan ağrı. şiddetlenmesi durumunda ilaç ta kullanılabilir. geçmiş olsun.

   
 3. bol ılık su içip elma yiyerek atlatmaya çalıştığım ağrıdır.

  Nane çayı da iyi gelir.

   
 4. aylardır geçmeyen ağrıdır. doktora gitmeye çekiniyorum. bilmemek mutluluktur.

  tavsiye; ılık süt birazda olsa hafifletiyor

   
 5. niye geçmez bu mide ağrısı aylardır geçmiyor.

   
 6. bu ağrıyı uzun süre çekmiş biriyim.

  tek çözümü şu ki; hiç beklemeden ilgili doktora gitmek gerekiyor. nitekim tedavi olmadan kendiliğinden iyileşecek, geçecek bir şey değil bu ağrılar. kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak naçizane tavsiyelerde bulunmak isterim. zira atalarımızın da dediği üzere, "damdan düşenin halini, ancak damdan düşen anlar."

  öncelikle, tedavi olmadan bu ağrılardan kurtulmanın imkanı yok, bunu bilmelisiniz. tedavi ise bir süreci gerektiriyor. önce bir dahiliye uzmanına gidilecek. dahiliye uzmanı ihtiyaç duyulması halinde sizi bir gastroenterolog'a sevk edecektir. detaylı tetkik için tek çözüm endoskopi çektirmek.

  " endoskopi sindirim sistemini incelemek için cerrahi olmadan ağızdan girilerek gerçekleştirilen bir işlemdir. endoskopi, ucunda kamera bulunan ve yaklaşık olarak bir metre uzunluğunda ve parmak kadar kalınlığı bulunan bir cihazdır." bu cihaz, şikayetinize neden olabilecek midenizde bulunan her türlü emareleri tespit ediyor. çıkacak sonuç ise tedaviniz için kesin çözümdür. gerekli ilaç düzenlemesine de uyarsanız ağrılarınızdan kurtulmuş olursunuz. bu işlemi yapmadan kendi başınıza veya şunu bunun tavsiyeleri ile yaptığınız veya yapacağınız denemeler sizi tıbbın tedavi sürecinde belki de çözümsüzlüğe götürecektir.

   
 7. sayın yazar, önerininiz için çok teşekkür ederim.

  öldürmüyor da sürünüyorum kaç aydır.

  doktora gidersem kesin bir hastalık çıkacak. adım kadar eminim.

  bilmek istemiyorum.

  kemoterapi ne bileyim ışın bunları duymak istemiyorum. öleceksem de bu şekilde ölmek en güzeli .

  sayın mide süründürme beni:)

   
 8. Yine başladı gün bitmez

   
 9. öncelikle bilmemiz gereken şu ki, mide ağrısı çekmek öyle diğer ağrıları çekmek gibi değil. zira insan yaradılışı gereği acıkan, yaşamını sürdürebilmek için yemek ihtiyacı duyan bir canlı, malumunuz. :) oruç değilseniz; gün içinde en fazla 4, bilemediniz 5 saat aç durabilirsiniz. ve sonra yiyeceğiniz her gıdayı "mide" adını verdikleri organımızı kullanmak zorunda kalarak tüketeceğiz. bunun başkaca yolu da yok. midede hassasiyeti oluşmuşsa, ağrı çekmemek adına onu incitmeyecek türde bir beslenmeyi tercih etmeliyiz.

  önemli bir kural; akşamları, yeme-içme eylemini geç saatlere bırakmamak. mideyi aç bırakmaksa onun kendi kendini onardığı bir süreç gibi. bu da mideyi rahatlatabilir.

  yemek tercihlerimizde önemli olan bir diğer kural ise; kızartma, ağır yağlı yiyecekler, kafeinli, asitli içecekler ve özellikle fast food türevi hazır gıdalardan uzak durmamız gerektiği. bu kuralı asla unutmamalıyız.

  dipnot. süründürmesini beklemeyin sayın yazar, bakın bu süreç de anladım ki; ağrıyan mideyi iyileştirmenin en iyi yolu korkmadan, geciktirmeden, hastalığını kronikleştirmeden onun doktoruna başvurmak.

  kimbilir belki de sıradan bir ilaçla, sorununuz pekala çözülebilir. geçmiş olsun :)

   
 10. bir üstteki değerli bilgilere ilave olarak bir de ağlayan mide durumu var.

  bunu göz ardı etmemek lazım.

  gözler ağlamıyorsa, yürek ağlamıyorsa mide ağlamaya başlıyor isyan ediyor.

  büyük üzüntülerin en kötü etkilerinden biri de mideye doğrudan yansıması.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam