1 2 3 4 5 6 7 8

maymun çiçeği virüsü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. aşısı piyasaya sürülmüş bile.

  ABV

   
 2. ABD, maymun çiçeği salgınını halk sağlığı acil durumu ilan etmesiyle tekrar gündeme gelen hastalık.

  ilaç şirketlerine para lazım

   
 3. ilk başta maymunlardan insanlara geçtiğine inanılan bir virüstür. bir kısım dünya ülkelerinde ortaya çıkmış ve günden güne az miktarlarda da olsa yayılmaktadır. bu hastalığın yayılması temas yoluyla olmaktadır. koronavirüs gibi hava yoluyla bulaşmamaktadır. bu durum da bir nevi rahatlatmakta olup diğer hastalıklara göre daha kolay korunabilerek engellenebileceğini göstermektedir.

  hastalığa yakalanan kişilerin derilerinde ilk başta kızarıklıklar oluşmakta ve zamanla deri üzerinde büyük sivilceler çıkmaktadır. sivilce şeklindeki bu çıkıntılar sahibine az da olsa acı çektirmektedir. ilk çıktığında halen mücadele ettiğimiz koronavirüsle beraber insanlığı daha da korkutmuştur. ilacı ve aşısı halen aranmaktadır.

   
 4. avrupada sinsice yayılmaya devam ediyor.

  aslında sinsice demeye gerek yok alenen yayılıyor ama çok da üzerinde durulmuyor sanırım.

  arada kayıt dışı programında hatırlatıyorlar.

   
 5. 1958 ten beri bilinen virüs, İlk insan vakası, 1970 yılında kayda geçmiş,hiç bir zaman kitlesel salgına dönüşmemis, bundan sonra da öyle bir şey olmayacak muhtemelen.Amac asilardan gelen hastalıklara kılıf bulmak.

   
 6. Balonu çabuk sönen virüs.

  Covid kadar popüler bir seviyeye gelemedi. Sanırım ilaç firmaları yanlış reklamlar seçtiler. İlk covid vakaları çıktığında sokakta ölen insanların olduğunu gördük ve insanlık telaşa kapıldı. Ve her sunulan çareye sarıldık; sağlığımızı bozduk resmen.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.