1 2 3 4 5 6 7 8

Maria Puder

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna eserindeki hayata bakış açısı,tarzıyla aşık olunası kadın karakterinin adı.

   
 2. Duru ve derin aşkın simgesi Maria Puder.

  Ancak;

  Maria'yı Maria yapan ve bu kadar anlamlı kılan isim Raif'ti...

   
 3. Erkeklerin hepsinin güvenilmez olduğunda karar kılan, kendini ne kadar zorlarsa zorlasın, kimseyi sevemeyen birisidir. Raif Efendi'nin ona aşık olduğuna inanması ve hislerine karşılık vermesi de oldukça uzun sürmüştür.

   
 4. Raif'in Maria'sı...

   
 5. Maria Puder, Sabahattin Ali'nin "Kürk Mantolu Madonna" adlı tutkulu bir aşkı konu alan kitabın baş kahramanlarındandır.Kitapta Raif adlı karakter Maria'yı yani Kürk Mantolu Madonna'yı tutkulu bir aşkla sevmektedir ve tüm yaşamında sadece onunla beraber olduğu aylarda ruhen yaşamıştır. Hayatta sevdiği tek insanla bir daha görüşememesinden dolayı insanlara karşı bütün inancını yitirir ve bir daha asla kimseye içini dökemez ancak, Raif Efendi'nin yaşamı, Maria Puder'in yaşamına göre kat be kat daha trajiktir ve denilebilir ki; Raif Efendi, trajedi kelimesinin karşılığıdır.Denilebilir ki, Maria Puder'ler daima gitmeye meyyaldirler.Maria puder bir kadının olması gerektiği bir karakterdir ve onun ölümü okuyucuları büyük hayal kırıklığına uğratmıştır.

   
 6. sinemaya uyarlanacak olan kürk mantolu Madonna filminde beren saatin canlandıracağı söylenen karakter.

   
 7. Tablonun gerçekten var olup olmadığı tereddütune düşüren isim.

  En çok Raif ile Maria nin çocuğunun varligi üzdü beni.oyleki yazık ne ana sevgisi bildi ne baba sevgisi diye hayiflatmistir

   
 8. karşısındakinin saf ve temiz duygularla sevmesine layık olmayan, adeta günümü gün ediyorum diyerek kendisini seven insanın hayatını mahveden karakterdir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.