1 2 3 4 5 6 7 8

maraş dondurması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. algida, golf veya panda yanında çay içsinler. Yerli tatlımız. yapılaBilen bir yerde yenildiğinde damakta güzel bir tat bıraktıran muhteşem tat. 'mado' firmasının iyi yaptığı ürün.

   
 2. orjinali bıçakla kesiliyor.

   
 3. Alırken çok cins şakalara maruz kalınan dondurma şeklidir.

   
 4. mado ile sınırlandırılmaması gereken tat. hatta en son tercih edeceğim marka. son kullanma tarihlerine dikkat etmeniz gereken bir firma. aksine karpedo hem fiyatta uygun hem taze hem lezzetli. akdo, kervan pastanelerinin dondurmaları da tercih edilebilir.

   
 5. Maraşta yemeden anlaşılmayacak tat.

  :)

   
  (Bkz: anlayamasınız)
 6. yaz kış, türkiyenin dört bir yanına kargo ile gönderme imkanı olan yiyecek türüdür. Köpükten yapılmış kapların içine dondurmanın gideceği mesafeye göre küçük ya da büyük buz kalıplarının konarak ulaşımı sağlanan olağanüstü tatlı.yemekten sonra bir parça iyi gider.

   
 7. tatil yörelerinde klasikleşen taş gibi oldukça sert dondurma çeşidiyle ( başka çeşidi var mı bilmiyorum) turistlere ve çocuklara yaptıkları numaraları hatırlatan dondurma

   
 8. havaların ısınması ile rüyalarımızı süsleyen dondurma.

   
 9. taklitlerinin asla aslı gibi olmadığı yedikçe yenilesi tatlıdır. hele yakınken gazintepe gidip baklavasını da alırsak dadından yenmez.

   
 10. Lezzet sırrı Kahramanmaraş'ın Ahır Dağı'nda yetişen orkidelerde ve maraş yaylalarında otlayan keçilerin sütünde gizli olan enfes lezzet. Maraş'a yol düşerse Yaşar pastanesi'nde baklava eşliğinde yenilmesi hararetle tavsiye edilir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.