1 2 3 4 5 6 7 8

manuş baba

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. dönersen ıslık çal şarkısının mimarı

  Manuş Baba 01 Aralık 1986; Mersin / Tarsus

  Küçüklük vakiti, anneannesinin kendisine küçük, güzel çocuk mananında Manuş olarak seslenmesiyle başlayan bu serüven, müziği, aşkı, kültürü ve hüznü ile kendisini çok etkilediğini ifade ettiği Çingenelerin arasından gelen bir isim olarak bir bütünlüğe kavuşturmaktadır. Sanskritçe "İnsan" demektir. "Baba" ise bebekken konuşmaya başladığında ağzından çıkan ilk kelimedir. İnsan olmanın derin ihtirası ile başlayıp yarının güzel günlerine konusunda büyüyen bir baba figürü kendisinin müziğe başlamasında büyük tesir yaratmıştır.

  İlkokul dörde kadar Tarsus Turgut İçgören ilköğretim okulunda okudu. Babasının 1996 baharı mevsimlik işçi olarak Antalya'da çalıştığı vakitlerde ailesiyle beraber Antalya'ya yerleşti. İlkokul ve ortaokul eğitimini Barbaros İlköğretim Okulu'nda, lise eğitimini 2005 seneninde Antalya Gazi Lisesi'nde bitirdi. Müziğe ilk adımını lise senelerinde babasının kendisine aldığı gitarla attı. Bir müddet gitar, şan ve müzik eğitimi için aldığı derslerden sonra 2010 seneninde Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölüm'ünü kazandı.

  Uzun bir müddet çeşitli cover gruplarıyla çalışarak başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere değişik şehirlerde konserler vermiş, pop - rock ve tecrübi tarzda kendi cover ve beste kayıtlarını şahsi web sayfalarında ve sosyal ağlarda paylaşmasıyla adını duyurmuştur. 2015 senesi bakımından formasyon eğitimini de bitirmiş olarak, bir yandan bölümün Klasik Gitar Ana Sanat Dalında profesyonel eğitimine devam ederken, diğer bir yandan da müziğine alakayla yaklaşan Murat Kınay ile tanışmasından sonra hızla ilerleyen albüm çalışmaları ve albüm öncesi konserlerini yoğun bir şekilde sürdürerek profesyonel açıdan müzik çalışmalarına devam etmektedir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.