1 2 3 4 5 6 7 8

Kötü insanlara iyi davranmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Devir insanlarımızın, kötülüklerden nasiplerini almamak için takındıkları samimiyetsiz davranış.

   
 2. onları iyilikle yola getirmeye çalışmaktır aslında

  etkili olma olasılığı belirsizdir, çünkü etki edebilirde etmeyebilirde

   
 3. İyi olana zaten iyisin, önemli olan insanların hayatlarına bir ışık olma çabasına girmektir. Bunu başarmanın yolu da zoru başarmaktan geçer. Kötü hep kötüdür, kolay kolay değişmez önyargısından kurtulmak adına yapılması gereken davranış. Denemeden bilemeyiz.

   
 4. her insanın içinde iyilikte kötülükte vardır, denilir.kötülük daha baskınsa kötüsündür.kötünün içindeki var olan iyilikte ancak iyi davranılarak çıkarılabilir.korkutma vs kişide sadece o duyguyu geçici olarak baskılar. işte belki de bu sebeple kötü insanlara iyi davranılabilir dediğim konudur.ama ısrarla kötülüğe devam ediyorsa tabii ki de ısrarla iyi davranmak ahmaklıktır.

   
 5. Gerçekten "iyi" olan insan davranışıdır, iyiliği yaparken iyi kötü ayrımı yapmaz, içinden geldiği gibi davranır. Bu tutumundan ötürü çoğu zaman zarara uğrayacak ve bir müddet sonra iyilik algısının körleşeceği şahıs davranışı..

   
 6. Gereksiz eylem olma özelliği ile birlikte kötü insanlara iyi davranmak neticesinde iyi insanları üzen bir davranıştır

   
 7. üstün insan olma yolunda yüremeye dalalettir.

  başarır mı bilemem, başarılı olmak için bazı şeylerden feragat etmek gerekir. en basiti gurur.. neden gurur diye soracak olursanız, çoğu insan almadan vermeyi, kötülüğe karşı iyilik etmeyi gururuna yediremez..

   
 8. yapabilen insanların bile bir noktadan sonra pes edeceği tutumdur.

   
 9. adaletin gerekliliğidir.

  kötü diye bir insana kötü davranırsak o hep kötü olarak kalacaktır. onu kazanmak için yaptığı kötülüğü anlatarak belki düzeltebiliriz.

   
 10. Stockholm sendromudur.

  Bize acı çektirenler duygusal olarak sempati duyarız.

  Ülkemizin bugünkü durumunu çok güzel özetler ayrıca

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam