1 2 3 4 5 6 7 8

Köpek gibi aşı olacaksınız

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. covid-19 aşılarıyla ilgili medyada dillendirilmeye başlanan tutum... dile getirenleri zaten biliyorsunuz, aralarından birisi.

  bir başkası 'maske takmayan vatan hainidir' dedi

  bir başkası 'kısıtlamalarda sokağa çıkan şerefsizdir' dedi

  bir başkası 'hes kodu kullanmayanlar fetöcüdür' dedi

  bir başkası 'okulların açılmasını isteyenler gerizekalıdır' dedi

  bir başkası aşı olmayana 'kız vermeyeceğiz' dedi

  bir başkası covid-19u sorgulayana 'cahil' dedi

  bir başkası önüne covid-19un balon olduğuna dair veriler koyulunca, 'o kadar bilim insanı yanlış bir sen doğrusun' dedi

  hepiniz birşeyler dediniz, herkes konuştu

  bak kardeşim aşıyı kimin olup kimin olmadığı önemli değil. birileri senin nasıl bir psikolojide olduğunun ve senin gibi beynini başkalarına kiraya verenlerin büyük çoğunluk olduğunun farkında. senden aldıkları güçle hem sana hem bana köpek çekiyorlar. artık geldiğimiz nokta budur, köpek çekiyorlar, kö'pek!!!

  ne zaman gözünü açacak, ne zaman olup bitenleri anlayamasan da en azından sorgulamaya, okumaya, ataştırmaya başlayacaksın? bizi de kendini de yakan sen olacaksın, sen koronadan daha tehlikelisin.

  https://twitter.com/mkulunk/status/1350128069227458560?s=09

   
 2.  
  (Bkz: hadsiz)(Bkz: haddini aşmak)
 3. madem ki köpek gibi aşı olacağız diyerek gereğini yapmak için video izleme sayfasına gittim ve veterinerlerin köpeklere nasıl aşı yaptıklarını tekrar tekrar izledim. aşı sırası bana gelince aynı izlediğim videodaki köpeklerin aldığı tutumu göstereceğim ama heyecandan unutmazsam. zaten hayvancıklar garip bir şekilde aşılarını sessizce oluyorlar bazen veterinere yardım etmek de gerekebiliyor bazı köpekler şımarıklık yapabiliyorlar. bazıları da korkuyorlar.

   
 4. aşı olmak istemeyen insanları ikna etmek için fazlaca efor sarfeden şahıs söylemi.

   
 5. aşımızı elbette olacağız. fakat böylesi tehdit, kötü söz, hakarete varan uyaranların olması üzücü.

  dile hakimiyeti zayıf kişilerin düştükleri acınası durum. kendilerini yeterince ifade edemeyenler sıkıştıklarında sözü; küfre, argoya, tehdide dayandırma yolunu tercih ediyorlar. oysa dilimiz bir okyanus kadar engin , anne sütü kadar temiz, derviş sabrı kadar derin nice nice kelimelere, sözcüklere, deyimlere sahip... anlat anlatabildiğince ve kırmadan, incitmeden, yormadan...- üzgün yüz ikonu -

   
 6. hooşşşştttt diye karşılık bulabilme imkanı olan dayatma.

  insanları bu seviyeye getirmek de ne demek anlamış değilim. hayır aşıyı kabullenen insanlar bile acaba demeye başlıyor. sayın bakanımız gözlerimizin önünde aşısını oldu ve bizlerde bakanımız olduysa bizde oluruz, neden tedirgin oluyoruz demeye başlamışken, birileri çıkıp hevesimizi kırıyor.

  yapmayın etmeyin, birilerine bu şekilde yaranamazsınız. halkın tepkisini yaranmak istediğiniz kişiler duymuyor mu sanıyorsunuz? şimdi herkes hastanelere mi koştu, bu hakaret kelimesinden sonra. hem de zamansız bir çıkış, bildiğim kadarıyla aşılar bitti. yenisi gelene kadar yapılan bu çıkış unutulacaktır. :)

   
 7. Bu nasıl bir ifadedir nasıl bir yaklaşımdır böyle.Nasıl bir hırslanmadır kinlenmedir ki,böyle kaba saba bir tabir kullanacak düzeye gelinir anlayamadım.Sanırım içinde biriken kin ve nefretin ani boşalması olmuş olay.

   
 8. "Profesörlük maaşı az ifindim" repliğini bana hatırlatan bir filim adamı tarafından söylenmiştir.

   
 9. yalakalık ederken son hızla gidip duvara toslamaya bariz örnek... biraz daha konuşma imkanı olsa o hızla kendine de küfür edebilecek ruh haline sahip bireyin saçmalamaları.

   
 10. yalakalık ederken son hızla gidip duvara toslamaya bariz örnek... biraz daha konuşma imkanı olsa o hızla kendine de küfür edebilecek ruh haline sahip bireyin saçmalamaları.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.