1 2 3 4 5 6 7 8

komşudan gelen gürültü

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. özellikle alt katlarda oturanların üsttekilerin -söz meclisten dışarı- tepinmesinden rahatsız olması, gürültünün devam etmesi durumunda da sabır sınırlarının zorlanması durumudur..

   
 2. üst kattaki yada yan dairedeki,çocukların yada konuk gelenlerin yada evdeki bir onarım eşya yeri değiştirme temizlik yapma gibi durumların sebep olduğu gürültüdür,yorgunken uyuyacakken sinir bozar,sürekli olması halinde çıkıp uyarmak gerekebilir,komşu hakları çiğnenmemelidir.

   
 3. komşudan gelen gürültüler ikiye ayrılır:makul karşılanacak,kabul edilemeyecek...bebek ağlaması,tadilat işleri, misafir ağırlama zamanları hoş görülür.yüksek sesle müzik dinlemek,özel hayatın gizliliği konusundaki kayitsizlik ise hoş görülemez.

  Toplu halde yaşamanın bir sonucu olarak yaşanması muhtemel sesler bütünü şeklinde tanımlanabilir.

   
 4. üst komşunun çocuklarının evin içerisinde koşması, zıplaması, mutfakta herhangi bir şey kırması, hatta banyoda odun kırması gibi sebeplerden dolayı komşudan rahatsız edici seslerin gelmesi. Bazen evin genci varsa, gürültülü bir müzikte gelir, sabahın köründe bir bangır bangır çalan bir müzikle uyanılır ve sürekli üst komşuya ihtarla günlerin geçer, çünkü komşuluğun ne demek olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip olmayan kişilerle yaşanması sonucu bu gürültüde bir eksilme olmaz, sonunda ev değiştirilmeye karar verilir.

   
 5. Oldukça sinir bozucu ancak arada hal hatır varsa susulmak zorunda kalan durumdur.

  Komşu hakkını gözetmeyen, ara sıra ima yoluyla anlatılmaya çalışılsa da komşular bütün alıcılarını kapatmış oluyorlar ve söyledikleriniz hiçbir işe yaramıyor.

  Ancak emin olduğum bir şey var eğer gürültüyü siz yapsanız eminim kapınıza dayanırlar.

   
 6. an itibariyle yaşadığım gürültüdür. yan komşunun kızı evlenmekte davul zurna sesiyle ortalık yıkılmaktadır.

  çok da şikayet edilmeyendir.

  tabi normal bir günde yaşanan gürültü için aynı hisleri beslemek zordur, sinirlenmelere neden olur.

   
 7. cocuklu bir aile ise çok da şey etmemek lazım

  çünkü benim bebelerde patır patırlar ne kadar dur dur dursana ulan desek de cocuk işte napacaz ses çıkıyor alt komşum standart iki üç günde bir üstad artık uyuyacaz iznin olursa diye mesaj atıyor :)

   
 8. Top atsalar duymam gerçekten,bu komşular 2 kat üst kattan nasıl duyuyorlar hayret madalya takıcam onlara,küçük çocuğu olanı biraz mazur görmek lazım,hiç komşudan şikayetçi olmadım,hele ki çocuk olan evden,aşırı gürültü olmadığı sürece rahatsız olan insanlardan da ben rahatsızım hadi bakalım:))

   
 9. aynı zamanda sokak ortasında evlenmiştir. kente, çevreye, topluma ve birlikte yaşama uyumsuzdur. sabırlı insan düşmanıdır.

   
 10. apartmanın fenne uygun yapılmadığının göstergesidir. ses yalıtımı olmayan ucuz binaların sebep olduğu durumdur. ev alırken süslü püslü olmasından ziyade fenne uygun yapılıp yapılmadığı irdelenirse bu tür şikayetler azalacaktır. insan geceleyin bile elektrik süpürgesi, çamaşır makinesi çalıştırırken ya da biraz yüksek sesle müzik dinleyip günün stresini atarken tereddüt yaşamamalı komşum rahatsız olur mu diye. aksi takdirde rahat rahat yürüyemez, konuşamaz bile.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.