1 2 3 4 5 6 7 8

kısıtlamalar sayesinde pandemiden kurtulacağımızı sanan insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sayısı hayli çok olan insanlardır.

  nüfusun büyük çoğunluğu...

  bu entry onlar için değil içinde bulunduğumuz durumun saçmalık olduğuna inananlar için yazılıyor.onun için geri kalanını herkesin okumasına, gerek yok.

  etrafınız zombilerle çevrili, alabileceğiniz her türlü bireysel önlemi almaya bakın.

  bunlar gerçekten enteresan tipler; hastalık korkusu, cehalet, sürü psikolojisi falan gibi genellemelerle basitleştirmemek gerekiyor.düşünme yetisini kaybetmiş, sorgulamak nedir unutmuş, gerçeklik algısı tamamen yerle bir edilmiş yığınlardan bahsediyoruz.

  belediye otobüsünde balık istif işine gidip, akşama kadar onlarca kişiyle burun buruna çalışmakta sorun görmeyip, iş çıkışı evine dönerken parkta soluklanıp çay içmesi pandeminin yayılmasını engellemek için yasaklandı diye sevinen milyonlarca kişi var.bu kişilere karşı siz ne düşünürsünüz bilemem de ben sadece bu güruhtan korkuyorum.gece 21den sabah 05'e kadar uygulanan yasağı sorgulamayan insanlar var, özel araçla seyahat etmek yasakken toplu taşımanın serbest olmasında beis görmeyen insanlar.siz ne düşünürsünüz bilemem, ben gücümün yettiği her türlü önlemi almaya çalışıyorum sadece.

  tünelin ucu bomb.k bir yere çıkacak.

   
 2. saf temiz duyguların insanıdır...inanmıştır bi kere umutsuz yaşanmaz elbet...bu kısıtlamalarla hiçbir halt olmaz çünkü kısıtlama yok...denetim sıfır...sokağa çıkma yasağı var çalışanlar işe gidecek bütün marketler,çerezciler,fırınlar,işyerleri vs açık olacak...bu nasıl yasak...gece yasak koyuyorlar bu soğukta kış gecesinde kim dışarı çıkar tek tük ayyaş için düşündüler zaar...devlet ne yazık ki ekonomik açıdan çöktüğü için halkın güvenliğini sağlayamıyor halkına bakamıyor...bu dert bitmez...

   
 3. kısıtlamalara uymayan kişilerin çoğunluğundan bihaber olan kişidir. kurallara uyulmadığı sürece bu pandemi uzun yıllar milletin başını ağrıtmaya devam edecek. aşılar şu kadar başarı elde etti deseler de, üç beş ay ya da bir yıl içerisinde tam korunaklı bir aşının çıkarılması da çok mantıklı değil. eski bulunan aşıların en düşüğü 5 yılda bulunmuş. uzun bir süreç var aslında aşı için ama bir anda çıktı piyasaya.

   
 4. ekmek yoksa pasta yiyin mantıgına es değer yaklasım.

   
 5. bir umuttur yaşamak bil, seveceksin inadına der şarkıda onur akın

  bizimkilerde umut ediyor işte inadına dediğim beklenti

   
 6. Her kesimden insan kurallara gerçekten sıkı sıkıya bağlı kalsaydı bu kısıtlamalara gerçekten gerek kalmayacaktı denen durumdur. Okulların açılması rasyonel değil , toplu etkinlikler rasyonel değil . Eğitim uzaktan devam edecek, düğün salonları mümkün mertebe açık havaya seyreltilmiş olarak ya da nikah olarak devam edecek , toplu taşıma koşulları değiştirilecek, köy yaşamı gelişirilecek ve özendirilecek. Emekli insanların büyük şehirlerde evlere tıkılıp kalması ne kadar sağlıklı ve mantıklı en ufak yerleşim yerlerine kadar eğitim , sağlık , güvenlik hizmeti götürülse kim ister üstüste yaşamayı. Kim ister kahvelerde pineklemeyi.

  Salgına inanmamak diye bir mevzu yok, bu buz gibi bir gerçek ama uzmanlar diyorsa ki abartılıyor sadece belli kişiler için büyük risk o zaman risk grupları için esaslı çalışmalar yapılsın ve toplumun geri kalanı rahat bırakılsın bağışıklık geliştirelim.

   
 7. Zamanında 2-4 hafta tam kapanmanın şuan yarım yamalak kapanıp açılmalarla allak bullak olan durumdan çok daha iyi olduğunu isabetli şekilde düşünen rasyonel insandır. Ama sanırım artık çok geç...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.