1 2 3 4 5 6 7 8

kendini evliliğin içinde bulmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Çok da planlamıyorken çevrenin desteği, elbirliği yapması, koşulların yardım etmesi ile evlenme halinin doğması hali. bu daha çok 20 li yaşların yaptığı evlilik tipidir. Çiftlerde gelir yoktur belki, ancak aileler yardım eder, birşeyler biraraya getirilir ve gençler evlendirilir. Bu haliyle evlilik ekonomik bir konudur.

   
 2. Kendini 20 li yaşlarda ,kısa bir sürede evliliğin içinde bulanlardanım:)Aslında kötü bir durum değil .16 yıl bitti evlilikte keramet vardır sözü var ya ,gerçekten öyle...

   
 3. her bekar insan evladının hayattaki en önemli gayesi ekonomik özgürlüğünü elde edebildikten sonra hayallerini süsleyen durum. normal şartlar altında hayatın akışının bir gereğidir. fakat şartlar günümüzde normal olarak tanımlanamamaktadır. konunun uzmanları tarafından ileri sürülen 25-30 arasındaki evlilik yaşının günümüz şartlarında uygulanabilirliği zordur. üniversite okuyan bir erkek 25 yaşında mezun olmakta, bir iki yılını vatani hizmetine ayırmakta ve çok uzun seneler süren bir mücadele olan iş arama evresi ile yaş hızla geçmektedir. yaş geçtikçe heves de geçmektedir. ayrıca evlilik yolunda öne sürülen ağır ekonomik beklentiler işin daha bir acı tarafı. ayrıca yazılı, görsel ve sosyal medyada ortaya atılıp günlerce dillendirilen olumsuz haberler kutsal bir kavram olan evliliğe kötü bir gölge düşürmektedir. iyi örneklerle gençler evliliğe teşvik edileceğine kötü örnekler bekarların gözüne gözüne sokularak akıllarında şüpheler uyandırılmaktadır. günümüz neslinin sonu gelmeyen ''daha iyisini bulma'' arayışı ise işleri iyice cıvıklaştırmaktadır.

  not: işbu entry kendini evliliğin içinde bulmak isteyen yazarın görüşleridir.

   
 4. Bakınız: kayıp zaman vakaları.

   
 5. Planlamadan,aniden,ve genç yaşta yapılan evlilik = aşk evliliği

  Kendini aniden evliliğin içinde bulmanın tanımı; aşk evliliği olur

   
 6. insana sorarlar aklın neredeydi diye

   
 7. Muhtemelen 20li yaşlarda bilinçsizce yapılmış bir evlilik olabilir, ya da hiç evlilik düşüncen yokken, kadersel bi şekilde biriyle karşılaşırsınız, ilişkiniz evlilikle sonuçlanır, birinci durum, genelde olumsuz sonuçlanır, ikinci durumda, tevekkül edip devam edilirse, gayette, mutlu bi evlilik çıkar ortaya diye düşünüyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam