1 2 3 4 5 6 7 8

karne heycanı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her tatil öncesi çocukların yaşadığı merak ve kalp çarpıntısı

   
 2. öğrencilerden çok velilerin heyecanlanması olayı

   
 3. kalmamıştır artık bu heyecan, artık sistemden önceden görüldüğü için işin sürprizi yoktur. ahh ne hatırlarım lisedeyken fizik dersi ortalamam 26'yken hocanın 2 verdiğini. işte heyecan odur...

   
 4. bir ana sınıfı annesinin hissettiği ve başarılı bir karne bekleyen anne heyecanınıdır

   
 5. daha çok öğretmenlerin tatil heyecanına dönüşmüş gün

   
 6. e-okul sisteminin veli ve öğrencinin heyecanını bitirdiği gün

   
  (Bkz: e-okul)
 7. çalışkan öğrenciler için iple çekilen, karnede zayıf olan öğrencilerin ise hiç gelmesini istemediği karnelerin dağıtıldığı gün yaşanan duygulardır.

   
 8. "E" sesini unutturacak kadar adrenalin yaşamakır

   
 9. e-okul sayesinde öyle bir heyecan kalmamıştır.

   
 10. Zaten karne denen kağıt parçasında, çocuğun hak ettiği notları görmek çoğunlukla mümkün değil. Veli tepkisinden endişe eden, idare ile arasını açmak istemeyen, ders hakimiyeti yüksek olmayan öğretmenler, öğrenciye bol keseden sözlüler yükleyerek, kalabilecek durumdaki öğrencilerin takdir belgesi almasını sağlıyor. Sonra da veli, çocuğum takdir belgesi aldı diye eş-dost konu komşuya hava atıyor, sanki çocuğu çalışarak, hak ederek o takdir belgesini almış gibi. Evet, bu gözler, yattığı yerden belge almayı becerebilen çok öğrenci görmüştür. O sebeple, Bu sistemde, belge almanın hiç ama hiçbir önemi kalmamıştır. Bizim öğrenciliğimizdeki gibi adaletli ve dengeli not verme sistemi kalmadığı için, notlar uçuşa geçirilip, ultra şişirildiği için, alınan notların ve belgelerin çok büyük bir kısmı gerçeği yansıtmamaktadır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam