Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

kamuda mesai saatlerinin 10:00-16:00 arası olması

paylaş araştır

1. Aslında olmamasıdır.

Tanım: bu konu ve benzeri şeyler bir Sorunsal başlıktır.

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, kamu personelinin mesai saatlerine ilişkin resmi yazıyı yayımladı. Yazıda, 10:00 ila 16:00 arasında uygulanacak mesai saatlerinin; üst yöneticiler, bakanlar ve valiler tarafından belirleneceği belirtildi.

dikkat buyurun "belirleneceği" ifadesi kullanılmış. Taktir Hakkı merkez de bakana İller de Valilere bırakılmış.

Eee mesela Valiler de bu hakkı kullanmıyor. O zaman ne olacak. ne olacak sen illerin durumunu Validen daha mı iyi biliyorsun dersen eyvallah. İyi de göz var nizam var. O zaman beni sıkma. bırak maskesiz sağa sola zıplayayım değil mi ama.

neyse konuma döneyim.

kardeşim bir karar alınırsa herkes uygular yeknesaklık olur. Birisi bir başka beri ki bir başka davranılmaz. Davranırsa "derin devlet" gibi bir şeyler ortaya çıkar. gerek yok bu işlere yahu.

ha sonra da bu işten birinci derecede bilim kurulu sorumludur veya biz ona uyduk dememek lazım değil mi. Çünkü bilim kurulu karar mercii değildir.

(Bkz: bilim kurulu karar mercii değildir)(Bkz: bu işten 1.derecede bilim kurulu sorumludur)
  2. mantıklı olacağını düşündüğüm karardır.

zaten coğu kurumda iş yok güç yok çoğu insan boşa gidip geliyor en azından daha cok birimler arası dolanıp durmazlar. gidip evlerinde otursunlar

3. Resmi olarak tüm kamu kurumlarında uygulanacağı açıklanmayan illerde valilerin takdirine bırakılan ve durumlar çok ciddileşmedikçe esnek çalışmada olduğu gibi diğer valiler uygulamadıkça uygulanmayabileceğini düşündüğüm karardır. Ama tablo ortada birkaç büyükşehir uygularsa hemen hemen tüm türkiye uygular.

4. bu düzende devam eder umarım dediğim uygulama.

5. bir bizde olmayan mesai düzenlemesidir.

6. Eskiye dönülmeden önceki mesai saatleri

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.