1 2 3 4 5 6 7 8

kaldırıma araç park etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. arabasını insandan ve diğer mahlukattan üstün görmek, insanın yaşam alanını gasp etmek, yürüyecek yol bırakmamak, engellilerin aracının geçmesini engellemek, sorumsuzluk..

   
 2. sık sık yaptığım eylem. böylece arabaya diğer araçların yanına girip çıkarken sürtme olasılığı kalmıyor.

   
 3. yanında geçerken şoförüne "öküz" dediğim arabayı çizmek istediğim ilhamını veren eylem

   
 4. hele bazıları vardır ki engelli kişilerin rahat yürüyebilmesi için yapılmış özel alanlara dahi yapılan eylemdir.insana yuh artık dedirten eylemdir.belki trafikte yolda yer açmak açısından iyi gibi görünse de insanlık açısından kocaman bir eksi davranıştır.

   
 5. insanlar rahat yürüyemesinler diye her fırsatta gerçekleştirdiğim eylem.

   
 6. o araca ve şoförüne güzel sözlerin sarf edilmediği, hatta lastiğini indirme hayalleri kurduğum, birde yayalar neden yolda yürüyor diyenlere, bu araçların fotolarını çekip göndermek istediğim, oldukça sinir bozucu olay.

   
 7. insanları hiçe saymaktır özellikle de engelli vatandaşlarımızı

   
 8. park yeri aramaktan erinip, bir iki tur atmaktan kaçınan otoparka para vermek istemeyen, bencil tembel hareketidir, kaldırımları kullanması muhtemel insanları özellikle engellilerin ve çocuklu annelerin güvenliklerini hiçe saymaktır

   
 9. akşamları yürümesi gereken yerde yürüyen insanın dalgınlıkla çarpma ihtimalini doğuran, çarpmanın ardından araç sahibinin güzel dileklerde 8-10 dakika anılmasına neden olan durum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.