1 2 3 4 5 6 7 8

iyi bir sözlük yazarı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ilkeli karakterli ve tutarlı bir şekilde yorumunu ve kültürünü sözlük girişlerine yansıtan yazardır

   
 2. kendi görüşünü kimseyi incitmeden dozunda sözcüklerle ifade edebilen,tarafsa da taraf olduğunu yüceleyip karşı görüşü aşırı refüze etmeyen yazardır

   
 3.  
  (Bkz: aziyade)
 4. sırtını editörüne, moderatörüne, arkadaşına şuna buna yaslamayan, düşünceleriyle var olandır.

   
  (Bkz: yazar)
 5. Görülme sıklığı, ornitofotocuların ender kuşları görme ihtimalinden az olan yazardır.

   
 6. Bilgi her yerden ulaşılan bir disiplindir. Ancak yazar bilgiden ziyade kültürünü belli ederek yazmalı. Yazdığında hiciv ve iltifat bir arada olmalı ki nüktedan olabilsin. Yan bakışı değil vahametini de görebilmelidir. Disipliner bilime yorum katması da beklenmemeli

   
 7. bilgili, görgülü, kültürlü, başı dik, omuzlar geniş, mağrur ve gözlerinden ateş çıkarabilen kişidir.

   
 8. çizgisini bozmadan

  saygıyı elden bırakmadan,

  düşüncelerinden ödün vermeden,

  kimseyi kırmadan,

  kimsenin kendisine saygısızlık etmesine müsaade etmeden,

  yazmak amacı ile yazan kalifiye üyedir.

   
 9. Elinden geldiğince başlıklardaki olgulara motomot kelime anlamı yerine farklı şekillerde tanımlayıp olayları farklı şekilde ilişkilendirebilen kişidir.

   
 10. birincilik koltuğunu kimseye kaptırmayan yazardır.

  şimdi bir kaç gündür birincilik koltuğunda kendimi görüyorum ve hala benim orada ne işim var diyorum. derken de burada kalmak lazım, gitmemek gerek diye düşünüyorum, düşünmesine amma velakin takipçilerimle aramda fazla fark yok. iceman ve ben keyfim kahyası benim ayağımı kaydırmak için peşimdeler. ha bir de teselya var, iki gündür aktif olarak görüyorum kendisini. hadi diyelim teselya'nın yetişmesine daha çok var ama ben keyfim ve kahyası arkamdan sabunlu sular döküyor. her an beni tepetaklak alt kısımlara düşürebilir.

  nereye tutunsam düşmem diye düşünüp duruyorum. lakin rakiplerim çok ama çok dişli. ömrümün o kadar uzun olacağını sanmıyorum. ayaklarıma sular değmeye başladı, koltuğum da ara ara sallanıyor. ne yapsın garip koltuk, kendime getirmeye çalışıyor beni. iktidar koltuğunda oturmak, o kadar kolay değil, uzun zaman.

  şaşkaza birincilik koltuğuna oturmuş, bahtsız bedeviyim ben şuanda. azıcık acısanız ne var, bir kaç gün daha kalsam, şuracıkta. sesim soluğum da fazla çıkmıyor. (tebessüm)

   
  (Bkz: saçmalama çabaları)(Bkz: tesel-ya)(Bkz: bahtsız bedevi)(Bkz: iceman)(Bkz: saçmalama hakkı)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.