1 2 3 4 5 6 7 8

ıspanak ayıklamayı sevmiyorsanız

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bu konuda size bir önerim yoktur . Ayıklamak zorundasınız . Ya da yemekten gelen çıtırtılara " Demirindendir o " diye ikna edici bir açıklama bulmalısınızdır diyeceğim başlık .

   
 2. böreğini cok severim ayıklasın biri.

   
 3. almayarak bu sorundan kurtuluş olabilir. hem ıspanakta o kadar da demir yokmuş. Yıllarca bizi kandırmışlar temel reis, safinaz ve kaba sakal'la.

  uzak durarak çözülecek sevgisizlik.

   
  (Bkz: temel reis)(Bkz: safinaz)(Bkz: kaba sakal)
 4. Ayıklanmış ve yıkanmışı satılıyor diye atladığım konu.

  biraz pahalı ama o yıkarken harcadığımız suyu düşününce ayıklanmışını almak gayet mantıklı.

   
 5. malum, ıspanak d vitamini bakımından oldukça yüksek bir sebzedir. yaprakları pişirildikten sonra yenebileceğinden mutlaka tertemiz olasıya kadar yıkanmalıdır. yok öyle dişte çıtırtılar falan... o çıtırtılar içinde -maalesef- kum taneleri olduğu ve de iyice yıkanmadığı anlamına gelir. yıkamak içinse, bol su ve bir miktar sirkeye ihtiyaç vardır. finalindeki lezzeti düşünürsek bu kadarcık eziyete katlanmaya değer diye düşündüğüm, her türlüsünü sevdiğim sebzedir kendileri. ( safinaz'mıyım, nedir dedirten iç sesim - gülücük - )

  dipnot: bu arada unutmadan, kimi aşçı tanıdıklarım ıspanağın -çiğden yapılan- salata tarifini verdiler. onu da en kısa zamanda denemek istiyorum; enikonu ayıklayıp, bol sirkeli suyla yıkadıktan sonra elbette.

   
 6. biz küçüklüğümüzden beri temel reislerle büyüdük, demir deposu ıspanakları öyle yedik te büyüdük.ıspanak hele şöyle bol yoğurtlu olanı bol bol tüketmemiz gerek.

  tanım:güzelce yıkandıktan sonra sorun teşkil etmeyecek durumdur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.