1 2 3 4 5 6 7 8

iki yılda fena yaşlandık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yakın çevremdeki gözlemlerimle vardığım sonuç.

   
 2. Pandemi sürecinin beraberinde getirdiği, kısıtlamalar, eve kapanmalar, maske takma zorunluluğu, uykusuzluk, kaygı ve anksiyetenin zirve yapması, aşılanma gibi etkilerle, psikolojik olarak zaten zor durumda olan insanların, hepten zora düşmeleri sonucu gerçekleşen durum.

   
 3. insanların farkında olsun olmasın bence yenik düştüğü olgun bilinmezlik. bu süreçte bilinmez, sonu gelmez diye düşündüğümüz çoğu şey, bizi psikolojik olarak oradan oraya salladı. akıl sağlığı yerinde olan neredeyse "yok" gibi.

   
 4. güçsüz insanların yaşlanmaktan öte yaşamayı terk ettiği (sürecin başındaki siyanür vakaları), bir kesimin de şu iki yıllık sürecin hemen her günü otel odalarından mutluluk pozlarını paylaştığı aksine daha da gençleştikleri dönem, bu kesimdekiler belki sadece müdavimi oldukları mekanlara gidemediler...

   
 5. aciz insanların zorlaşan hayat şartlarından ötürü fiziksel ve ruhsal olarak çökmesi durumudur. Hele bu pandemide kapanma, maske, uykusuzluk, stres vb. zorlukların insanı hayattan bıktırması yok mu? Bir buçuk yılın ömür gibi uzun ve zor geçmesi insana yaşlılık hissi veriyor maalesef.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.