1 2 3 4 5 6 7 8

idam cezası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2004 itibariyle AB yasaları gereğince ülkemizde kaldırılan yaşama son verme...

  Tecavüze, işkenceye, çocuk istimarcısına, teröriste , bölücüye, fuhuş yaptırana, devlet malına zarar verene getirilmesi çoğu kesim tarafından istenir.

   
 2. tekrar gelmesi için ne gerekiyorsa yapılmalı dediğim cezadır.

  bazıları yaşamayı hak etmiyor bu dünyada.

   
  (Bkz: tarsusta genç kızın yakılarak öldürülmesi)
 3. kısa bir popülasyon malzemesi olarak kullanılmış bugün başbakan tarafından getirilmeyeceği net bir şekilde ortaya konmuştur.

  gerçi bunlara güvenemiyoruz hatırlarsanız bedelli çıkmadan 10 gün önce gündemimizde bedelli yok diyorlardı.

   
 4. çocuk öldürme vakasında, hızlı ve net bir şekilde uygulanması gereken ceza. tatava yapma bas geç!

  herkess eyleminin karşılığını bilsin.

   
 5. milyonların gelmesini istediği ama siyaset denen şeyin karşısında çaresiz kaldığımız, bir türlü anlam veremediğimiz, bir türlü gündeme gelmeyen/gelemeyen ceza türü.

  suç işleyen insanlar çok rahat, gidiyorlar paşa gibi yatıyorlar, bir de iyi hal indirimi varsa, tadından yenmiyor.

   
  (Bkz: iyi hal indirimi)
 6. bu aralar tekrardan fazlasıyla gündeme gelen ve bir çok kişinin nasıl uygulanacağı konusunda yanlış bilgilendirildiği ceza yönetimi.

  idam cezası bugün geri gelse, bu ceza bugünden sonra işlenen suçlar için geçerli olur. yani darbeciler, tecavüzcüler için geçerli olmaz. eee, sen fetöyü apoyu asamadıktan sonra idamı getirmişsin ne olacak yani?

  bir de, bu idam cezası eğer geçmişte olsaydı, bu fetöcülerin yargıladığı Ergenekon-balyoz gibi davalarda bir çok kişi günahsız bir şekilde idam edilecekti. bunu da bilelim. kabul edelim adam akıllı bir hukuk devleti olamadık, yarın başka bir grubun veya cemaatin yine hukukun içine edebileceğini bilelim.

   
 7. abdullah öcalan için uygulanmayacaksa gelmesinin anlamı olmadığını düşündüğüm ama en azından bundan sonra çocuk tecavüzcülerinin cesaret edemeyeceklerini düşündürten ceza şekli. tabi fetöcüler,teröristler ve bölücü hain köpekler için de geçerli elbette.

   
 8. son günlerde yaşanan kadın cinayetleri sonucu tekrar gündeme gelmesini istediğim; hatta gündemde kalmayıp acilen uygulanması gerektiğini düşündüğüm ceza.

  adam cezaevinden firar ediyor ve masum bir insanı öldürüyor. sadece canı adam öldürmek istediği için yapıyor bunu ve bizler bu insanları besliyoruz, adamların bıçaklarını bilemesine yardımcı oluyoruz.

  apo umrumda değil, o pislik hayatı boyunca o adadan çıkamayacak, bir gün ölüsü çıkar sadece.

  şuanda yaşananlar çok acı, insanları korkutacak bir ceza sistemi olmazsa, alır beslersek bunları. üstüne bir de ceza indirimleri falan yapılır ve iki gün sonra çıkarsa tabi ki suç işlemeye devam edecektir. yaptırım şart ama bizim ülkemizde yok.

  avrupa birliği üyeliğiymiş pehh, yıllarca uyuttular bizi alacağız diye. onu yaptık bunu yaptık ne değişti. ha bir referandum yapılsın bakalım kaç kişi ab üyeliği isteyecek. nerdeyse birlik dağılacak biz olsak ne olmasak ne.

   
  (Bkz: kadın cinayetleri)(Bkz: yaptırım)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.