1 2 3 4 5 6 7 8

idal'a dokunan yanıyor

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. memurlar net sözlük editörü kalıplaşmış düşüncelerle sözlüğü yönetmeye çalışan editör idal'ın hakkında yazılan entryleri silerek kendisine yapılan olumsuz yorumları sözlük formatına uygun değil gerekçesi ile silmesi durumu en bariz örneği olan durumdur.

   
 2. bence sayın idal'in eleştiriye karşı ne kadar hoşgörülü olduğunu gösterip te silmeyeceği başlık olacaktır. bence bu başlık gitmez.

   
 3. sabah özür dileyen yazarın akşam fikir değiştirmesidir.

  http://uye.memurlar.net/profil/mummia-restituito/

   
  (Bkz: mummia restituito)(Bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
 4. eleştiriye sahip olduğu düşünülen ve sözlük yazarlarının çoğunluğunu iyi olgularla pekiştirmiş sözlük editörü idal'ın başlığı altında ki entryleri sildiğinden bi haber olan yazarları göstermiş olması ile idalın sözlükte nasıl kendisine yönelik bir pozitif algı oluşturduğunun örneklerini sunması açısından başlığın yaşamasının çok büyük bir önem arz ettiği aşikardır.

   
 5. dostlar yoksa kandırıldık mı? diye kendi kendime sorular sormama neden olan cümle resmen.

  yoksa o hoşgörülü, ince, naif, ilgili, pozitif, kuralcı olmayan, esnek, tahammülkar, yenilikçi idal bizim bildiğimiz o idal başka birisi miymiş? aldatıldık mı? kirletildik mi? kandırıldık mı? yoksa her şey yalan mıydı? konuş dostum aydınlat bizi...

   
 6. Eleştiri ve hakâret arasındaki farkın bilimsel olarak henüz çözülememiş olması, insanların suçu değil. Tamamen duygusal, tamamen.

  ... düşüncelerinin izdüşümü olan bir başlık.

   
 7. Hala kendi iç çelişkilerinde çırpınan bir yazarın hezeyanını ifade eden başlık.

  Kendi ağzıyla itiraf ediyor bir de. He canım he bir sen haklısın zaten herkes zalim. Yaşasın israil.

   
 8. en ufak bir hakaret etse üyeliği yasaklanacak olan hesabımın asla yapmadığı ve yapmayacağı davranışları yapmış gibi göstererek algı yanılması yapmaya çalışan sözlük editörü idal. hakaret etmenin ceza öngörmediği sadece entry sildirdiğini öğrendiğimiz yeni kuralları öğrenmemize yarayan başlık.

   
 9.  
  (Bkz: algı operasyonu)
 10. dokunanlar kimler, nasıl dokunmuşlar, hangi kanatları yanmış, acı var mı acı diye milyonlarca sorunun akla gelmesine sebep olan itham. derin bilgiler eşliğinde bir cevap bekliyoruz desem, çok mu şey istemiş olurum acaba.

  israil halkının cengaverlik hikayesinden başlayıp, filistin halkının katilliğinden bahsederken, idal editörün kurduğu kızgın odunlarla dolu ocağından bahsedin de, derin bilgilerinizden bizlerde yararlanalım.

  gerçekleri görmek istiyorum.

  ne olur yardım edinnnn.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.