1 2 3 4 5 6 7 8

Hoş geldin ya şehr-i ramazan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bir kutlu ay olan ramazan-ı şerifin karşılanması sözüdür.

  Cami mahyalarında ışıl ışıl yanarak gönülleri de aydınlatır sözdür

  Layıkıyla idrak edebilelim inşaallah

   
 2. Bin aydan daha hayırlı olan mübarek ramazan ayını karşılama sözü.allah bu mübarek ayı hakkıyla yaşayabilenlerden eylesin inşallah.-Âmin-

   
 3. on bir aylık aranın ardından kavuştuğumuz mübarek ayı karşılama deyimi.

   
  (Bkz: ramazan geldi ramazan)
 4. Mahyalarda bir ay süresince göreceğimiz yazı. 11 ayın sultanı sonuçta, bu şekilde karşılamak da ayrı bir güzel. Perşembe günü ilk orucumuzu tutacağız Allah'ın izniyle.

   
 5. Bir ramazan ayına daha kavuşmanın ve oruç tutabilecek sağlıkta olmanın şükrü ile mübârek ramazan ayını karşılayan insanların mutluluğunu ifade şeklidir. Herkese hayırlı ramazanlar dilerim.

   
 6. ya şehri ramazan =ey ramazan ayı

   
 7. Bu sene yarın kalkacağımız sahurla başlayacak olan bu ramazan ayının da hayırlara vesile olmasını, bereketinden, huzurundan, güzelliklerinden nasiplenebilmeyi ümid ederim.

  Ramazan ayı, paylaşım ayıdır, sabır ayıdır, nefsini, iradeni yönetebilme ayıdır. Çocukluğumuzdaki kalabalık iftar ve sahur sofraları mazide tatlı bir anı olarak kalmış olsa da yeni anıları biriktirmeye vesile olacak olan zaman dilimidir. Tüm inananların, ramazan ayı mübarek olsun.

   
 8. Bir yıl boyunca özlemle beklenen onbir ayın sultanı Ramazan -ı şerif ayının karşılanma sözüdür ...Bu mübarek aya ulaşabilmiş olmanın verdiği heyecanı taşıdığımız şu ramazan arefesinde mutlulukla ramazan hazırlıkları yapılıyor. Sahur için hazırlanan yufkalar ,yapılan tarhanalar, mübarek aya girmeden yapılan temizlik ...Bunlar bile ayrı bir güzel...Bu mübarek ayı Mevlam en güzel şekilde değerlendirip ,günahlarımızdan arınmayı nasip etsin bizlere...Her bir salih amelin mükafatını katlayarak alacağımız bu ayda bol bol salih ameller işlemeyi nasip etsin Mevlam cümlemize...Bu ayı en güzel şekilde idrak edip Bayrama ulaşanlardan oluruz inşallah

   
 9. hoş geldin.

   
 10. On bir ayın sultanı.

  Kalplere feyz, sofralara bereket veren mübarek ay

  Sosyal ilişkilerin iftar davetleri, yetimlere, öksüzlere sadaka verilmesi, muhtaçlara iftar yemeği dağıtılması gibi güzellikler ile geliştiren, sokakların cıvıl cıvıl ışıl ışıl olduğu en mukaddes ay hoşgeldi:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam