1 2 3 4 5 6 7 8

Her yazarı bir cümleyle tanımlamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. değerli yazarlarımızı betimlemek adlı konuda daha önce yazmıştık tekrar yazmaya gerek de yok diye düşünsemde birkaç kişiyi tanımlamaya çalıştığım konudur..

  burada gördüğüm kadarıyla caf caf; bakınızlarla konu geçiştiren, millete sataşmaya meyilli, fazlaca kurnaz, egosu nirvanada diyebilirim. vita brevis; levla hanım olduğunu sonradan öğrendim. vita bravis nickiyle harikalar yaratan yazar. beni bile ürküttü. maşaallah hızına yetişemiyoruz. daha önce beni pelerine dolamakla tehdit etmişti. hehehe.. sorunlu tip konusu yüzünden modla adaleti konusunda tartışmamıza neden olan yazar. yine de kırgın argın değilim belki de olması gereken oldu. hakkını helal et. kendisinden de özür diliyorum. akademikbaytar; sanırım sol görüşlü, uzun yazmayı seviyor, çay içilir muhabbet edilir bu yazarla. huzur14; yorum vardı artık yok. blue bells; yazıları biraz huzur14 ile aynı gibi, sessiz sakin biri, yaz geç modunda hareket ediyor gördüğüm kadarıyla, pek yazarlarla diyoloğa girmek istemiyor bu nedenle de yazıp geçip gidiyor. hissya; bu yazar nedense çok tanıdık geliyor felling poor olabilir mi diye düşünüyorum. kısa ve öz yazıyor. entryleri okurken baymıyor akıp gidiyor. fazla online değil ara sıra yazıp gittiğinden pek bilgim olmasa da narin bir yapısı var, etrafında arkadaş canlısı olma ihtimali yüksek bir yazar. sude; içinden geldiği gibi yazan biri, kültür, sanat bölümü editörü, kavgacı bir yapısı var. doğru bildiğinden şaşmayan, hafif sakallı boyu kısa bir yazar olduğunu düşünüyorum. hehehe kızma yaw.. metin alkan; o bir hobiler ve yemek tarifleri editörü, şiir sever biri, fazla sözlüğe yazmıyor fakat yazdığında da okunmaya değer, kaliteli şekilde bu işi icra ediyor. editörlüğünü ıslatamadık ya neyse.. portakal çiçeği2017; şahsıma değişik diyen yazar. eyvallah bugün hayvanat olduk, değişik de olduk sayenizde.. ankara da çalışıyor sanırım, kendisi antakyalı olabilir. tost yapmayı seviyor. insanlarla arası mükemmel, sabırlı olduğunu düşünüyorum. ben de sizi fazla çözemedim kendinizi ifa ettiğiniz kadarına hakimiz. şimdilik bu kadar. değerli yazarlarımızı betimlemek adlı konu da bazı yazarlarımızı tanımlamıştım. bir konuya daha açıklık getireyim izninizle;

  bir şişe lavantaya kanıyorsanız sitenin veritabanına erişebilsem size şişeler dolusu lavanta serpmeyi isterdim.. sayın simurganka ve adnan bilgen hocamdan rica, mail adresime veritabanına erişim şifresini bir zahmet atıverin..

  not: konu yemiden düzenlemiştir.

  saygılar

   
  (Bkz: değerli yazarlarımızı betimlemek)
 2. Kaoba'yı tanımlamaya çalışacağım konudur:

  Tek entryle bir sürü yazarın gönlünü alan güzel insan.

  Lavantadan kastım buydu.

  Ne güzel bir şey yapmışsın ki hala gülümsüyoruz...

   
 3. Cümle kurma özürlü olarak teğet geçeceğim konu

  Medczr : Kapak ustası

  Ulaş : fazlaca sevilen

  Sude : saygılı dobra

  Portakal : ana o anaaaaa

  Maskov : romantik muhalif

  İdal : ütopik sanılan lider

  kaoba : bir küs bir barışık

  vita : enerji kaynağı

  blue bells : dualist dengeci

  ıce. man : dost kalem

  akademikbaytar : ters kolpacı trol

  huzur: nikini arayan

  hissya : betimlemeci

  qwea : dikkat cekmeye calısan

  teselya : azimli

  caf caf : site aşığı

  uzmanilke : mübaşir

   
 4. Bir insanın hayatına dokunulan an'ın başlangıcı, çoğalarak/azalarak bir insandaki yerini belirleyici özelliklerdir.

  Gubaz; iyi niyetine inandığım; her zaman da tek bir konuda ters düştüğüm yönetici. Bir mesaj göndermeli; bazı insanlar, bazen insanlar... Dersem anlaşılabilirim. (sanki)

  simurganka; Zor biri, neyse ki ikna edebiliyorum. (tebessüm) En sevdiğim yönü; insanların fikirlerine, konumlarına saygı duyması. Dinleyen, yönlendiren ama son kararı size bırakan, size ve duruşunuza saygı duyan, sizi olduğu gibi kabul eden insan.

  Buşra; derinliğin, dostluğun tam karşılığı. Çok özlediğim, çok ayrı kaldığım bir melek. Ruhun gökkuşağı, onun ismi bu benim için.

  Hep deriz birbirimize;

  "bir biz varız güzel,

  öbürleri hep çirkin..."

  slaw u rez..

  (tebessüm)

  çağındeniz; bambaşka bir dünya, çok başka bir deniz. Ruhunda huzur, dilinde hep mavilik. Maviler giyen kadın. Ve hayatıma değer katanlardan. Sesi, kaleminden dökülen o incelik hep kulağımda;

  "yüzünü dökme küçük kız..."

  "hadi uyuyalım yağmur..."

  fuzuli; Melankolinin adresi. Hüznün adı. Ve incecik bir ruh. Ve çok güzel bir insan. İlk tanıştıklarımdan. Çok ağladık, çok güldük. Çok uykusuz kaldık. Fuzuli atasözlerini çok özlediğimi not olarak düşeyim şuraya. Belki dokunur bir kalbe. Gece tavuğunun müdavimlerindendi(k). Ne günlerdi, özledim ki...

  sude; kurtulamadığım, her kurtulduğumda yine kendimi aynı adreste bulduğum, öylesine güzel bir insan. Biraz yavaş, biraz miskin. Çok tartışırız bu konuda. Azmine her zaman hayran kaldığım, hassas bir o kadar çocuksu yönünü canlı tutan, sevgili dost. Çok kızıyor bazen bana ama olsun, ben de ona kızıyorum. Ödeşiyoruz. Farklı görüşlere sahip olan iki insanın anlaşabilmesinin en güzel örneğiyiz, bence. Vazgeçemediklerimden.

  ulaş; geç kalınmışlık. Aynı alanda yer alıp, hiç yolları kesişmeyen iki arkadaştan biri. Güzel insan. Sağduyulu, çok duyarlı. Ve çok anlayışlı. Sevdiklerimden. Ve tabii bir de not alınan özlü sözleri vardır editör beyin;

  "yüreğin kış'ta kaldıktan sonra sen güneş'e ulaşsan ne yazar...."

  Der ve susarız.

  supporters.; Başka bir dünya.

  "Aslında meseleler basitti. Onları karıştıran, insan ihtirasıydı..." der gibi duruyor. Az duyarlı, az dinleyen, az cevap veren, az az az... Bu kadar az'lıkta nasıl bu kadar çok olunuyor, onun cevabı bende değil.

  (tebessüm)

  Her az'lığa bir karşıtlık gerek; fazlalıklarımdan.

  (tebessüm)

  med-czr; Çok neşeli, çok yönlü, çok donanımlı. Bu çoklukları ile kıskandığım yazar. (tebessüm) Her şeyin bir fazlasıdır. Bazen durmaz, durdurulamaz. O anlar kısa sürüyor neyse ki; hakkından geliyorum kısacası.

  Biraz şımarıkça, biraz değil çok sempatik. Sevilen isim. Sevilmese daha hoş olacaktı bence.

  (bik bik bik) dediğini duyar gibiyim, sustum.

  (tebessüm)

  maskov87; "az yaşamış hissediyorum..." diyen, Wilde hayranı, espri yönüne ve okur hallerine hayran olduğum yazar. Rafine Zevk sahibi. Hayatın tadını çıkaran isimlerden. Kim bilir, belki hakkını veriyordur çokça gezerek. Yokluğunda özlenilenlerden.

  ...

  (Bir mola, devamı gelecek...)

   
 5. Henüz kapsamlı tanımlama yapamadığım sadece merakımdan okuduğum konudur..

  Belki bir gün kimbilir..

   
 6. Zor iştir.

  Yapanilenler en güzel duyguların insanıdırlar.

  Gad bıles dem.

   
 7. izlenimleri dile getirmektir.

  İdal: çok nahif bir insan, hayranlıkla saatlerce yazdiklarını okursunuz ve sıkılmaz insan üç noktasından korkuyor olsam da sevdiğim editörümüzdür.

  Ulaş: değerli dostum her fırsatta bir abi bir dost edasında bir kere de uf yeter demedi varolasın birde benim menemene laf edeceğine menemen tarifi verse de sevindirse bekleyenleri.(gülücük)

  Sude: menemi soğanlı seven yurdum insanlarından, güzel bir arkadaş duruşuyla ben buradayım diyor zaten değerli editörüm.

  hissya: arapça-farsçanın memnet şubesi olan değerli arkadaşım takip eidyorum arada tiye de alsak alınmayan güzel bir yüreği var.

  feeling poor: sitede en sevdiğim arkadaşlarımdan biridir.bu yazdıklarımı bir süre okumayacak olsa da dönüşü hasretle bekleyeceğiz.

  vita brevis: sitenin nick canavarı desem yeridir. güzeldir hoştır, dalgındır,çılgındır, annedir,babadır arkadaştır.

  caf caf: deli doludur, neşedir, can sıkıntısında aranması gereken ilk kişidir diye düşünüyorum,dobradır değerli bir insandır.

  blue bells: yazma çizmenin en güzel örneğidir her detayına kadar yazar, dolu dolu bir bilgi kaynağıdır. kelimelerin altını iyi dolduran biridir.

  Koaba: kalemi kuvvetli, saygıdeğerdir takdire şayandır, yazdıklarını severek okuyoruz mürekkebin bol olsun.. editliği ıslatalım hocam herdaim.(gülücük)

  maskov87: her alanda fark yaratan sıcak bir arkadaştır. sadece sözlük değil forumların kralı ünvanını takdim etmek isterim.

  ice.man : fenerbahçenin memnet sözcüsüdür. aşırı fanatiktir, saygı çerçevesinin dışına çıkmaz ebedi dost ezeli düşman.(gülücük)

  supporter: valla çözemedim abi seni o gün rüzgarın nereye eserse ordasın.(gülücük)

  med cezir: değerli bir yazar bilgili kültürlü varlığı daim olsun.

  portakal çiçeği : ulaşın diline düşerek sözlük hayatına bir süre ara vermiş değerli yazardr. insan ulaşın diline düşer mi hiç denize düşüp yılana sarılma fikri daha cazip gelir.(gülücük)

   
 8. izlenimlere devam etmektir.(gülücük)

  teselya: yüreği güzel arkadaşım hala hayırlı olsuna gidemedik ama telafi edeceğiz inşallah.

  ben keyfim ve kahyası: başlık canavarı uçan ile kaçan haberi bile yakalıyor.

  pozii : sivri dilli herşeye muhalefet olan değerlli yazar.

  puslu ayna : tek kelime ile anlatılacak en iyi yazar "sevimsiz"(gülücük)

  maria.frau: uzun süredir sözlükte göremediğim değerli arkadaşım, kaliteli bir kişilik.

   
 9. spoiler

  Kaoba'nın zatı şahanemi geçiştirici, kurnaz, egolu vs diyerek fakat ilk tanımalama ile zirveden konuya dahil ettiği başlık.

  En dibe de koyabilirdi mesela. (Gülümseme)

  Kaoba: ironisini sevdiğim zeka.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam