1 2 3 4 5 6 7 8

hasta olursanız tıbba fazla güvenmeyin

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Onkolog Dr. Yavuz Dizdar'in sözleri.

  doktorların paraya aşırı bağlandığını ve hastadan ne kadar kazanacağını düşündüğü için, doktorlara fazla güvenilmemesi gerektiğini iddia etmiş. yalnız adam haklı, ilaçlar bile hastaların iyileşmemesi üzerine geliştiriliyorsa dünyada. demek ki sadece kazanılan rant önemli, insanların sağlığının bir önemi yok.

  en basitinden türkiye'deki en iyi örnek canan karatay;

  kadın bir beyanda bulunuyor, ses getiriyor. sonra bir kitap yazıyor, herkesin evinde o kitap. canan karatay'ın yanına gidenleri hiç söylemiyorum.

  insanoğlu çaresiz ve sürekli çare bulma peşinde. bunun farkında olan, gözü para ile dolmuş insanlar bunu çok güzel kullanıyor.

   
  (Bkz: canan karatay'ın muayene ücreti)(Bkz: doktor)(Bkz: canan karatay)(Bkz: ONKOLOJi)
 2. özel hastaneler için doğru, maalesef artık devlet hastaneleri için de doğru olan tespit.

  ufak bir işlemde yatırmaya kalkıyorlar, meğer yatarsa hasta doktor daha fazla kazanıyormuş.

   
 3. ilk muayenede hemen ameliyata almaya çalışan muhteşem doktorlar sayesinde söylenen söz.

   
 4. devletin memuru olan doktorlara performans sistemi getirerek hasta başı ücret ödeyen akp hükümetinin sağlığı getirdiği nokta.

  Eskiden özel calisan tüccar dr. Lar vardi, insanlar bilerek giderdi, kendi tercihiydi. Simdi devletin dr. U tüccar. Sehir hastanesi yapiyorlar hasta garantisi veriyorlar. Böyle de pişkinler.

  Hamdolsun.

   
 5. Şimdilik bakır piramit altında tutulan ( hastalığa göre tutulma süresi farklı ) sulardan şifalanıyorum. Tavsiye ederim.

   
 6. Nasıl bu hale geldik ve daha ne kadar batacagiz diye düşündüren durum.

  Doktor para için yapmazdı sosyal devletiz ya

  Sonra millet 5 10 liraya üçkağıtçı cinci ufleyici hocalara neden gidiyor deriz.

   
 7. bazı simsar doktorlar yüzünden söylenen bir sözdür

  tabi ki bütün hepsi için bunu söylemek mümkün değildir, lakin büyük bir bölümü artık rant amaçlı baktığı için, sizlere gereksiz bir sürü işlem yaptırım para almanın peşindeler

  hele bir de muayenehaneme gel diyorsa geçmiş olsun, biraz paranız varsa da elinizden uçar gider artık muayene adı altında

   
 8. son günlerde yanlış teşhis haberleriyle güveni sarsılmış kişi söylemi...bir kaç doktora başvurup doğruyu bulmakta fayda var tabi tek bir noktaya takılıp kalmamak şart...

  (ben şu köşeye vay başıma gelenler emojisi bırakayım, konuyla ne alaka demeyin idal editörüm anlar)

   
 9. kesinlikle altına imzamı atabileceğim önermedir. avicenna'nın tıbbı çok değişti evrildi modernize oldu.geçtiğimiz 1000 yılın sonunda bambaşka bir noktaya geldi. asli amacı amme hizmeti vermek olan tıbbi faaliyetler satılan bir hizmet halini aldı. hizmetin satılabilmesi için direnci zayıflatılmış, kasten üzerinde hastalıklar denenmiş koloniler olarak yetiştik. antibiyotiklere boğularak ilaç olmadan hastalıklarla mücadele edemez hale getirildik. sonra kuş gripleri, sars virüsleri, kırım-kongo kanamalı ateşlerine ne kadar dayananildiğimiz denendi. yine tüm insanlık üzerinde denemeler devam etmekte. mümkün mertebe sistemden uzak durmak menfaatiniz icabıdır (swh)

  şiddetli kusma, kesintisiz bir kaç süren ishal gibi ciddi durumlar harici destek almadan atlatmaya çalışmak en iyisi.kendiliğinden geçmeyen ve geçmeyeceği belli olan derde derman aramak tercihimdir. en büyük servet sağlığımız.

   
 10. "hasta olursanız doktorlara güvenmeyin" önermesi daha doğru olacaktır.

  Sorun tıpta değil, insanda!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.