1 2 3 4 5 6 7 8

hamamda kürtçe konuşanı,tellağın sert keselemesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. istanbul'da bir hamamda kürtçe konuştuğu için kendisini tellağın sert keseleğini iddia eden vatandaşın "kasten yaralamadan" suç duyurusunda bulunması olayı.

  leman haberde okuduğum önce şaka zannettiğim daha sonra gerçek olduğunu anladığım haber beni şaşırttı.

  gaziosmanpaşa'da bulunan bir hamamda kardeşiyle kürtçe konuşup şakalaştığını söyleyen vatandaş,sonrasında tellağın sert bir ses tonuyla "hadi geç uzan şuraya" dediğini,uzanır uzanmaz da sert bir keseleme işlemi yaptığını,"dayı yavaş" demesine rağmen sert keseleme işlemine devam ettiğini,"dayı yavaş,derimi yüzdün."dediğinde de"düzgün dur."diyerek azarladığını,keseleme işlemi bittikten sonrada başından aşağı soğuk su döktüğünü,tepki gösterince de tellağın "sıcak suyu ne yapacaksın?"diye azarlamaya devam ettiğini,sonrasında ellerini ayaklarını tutarak sırtına basınç uyguladığını,felç geçirdiğini sandığını,kendisini bıraktıktan sonrada "aaa sırtına ne olmuş böyle?"diyerek dalga geçtiğini,sonrasında sırtına vurarak "hadi kalk git."dediğini söyleyen vatandaş,

  personeli işletme sahibine şikayet ettiği halde,işletme sahibinin "bizden kaynaklanan bir durum değil.sizin allerjiniz var."diyerek geçiştirdiğini ileri sürüyor.sırtında sert keseleme sonucu meydana gelen kızakrıklık ve morluklar için hastaneden darp roporu alan vatandaş, avukatı ile birlikte gaziosmanpaşa başsavcılığına tellak hakkında "kasten yaralamadan" suç duyurusunda bulunuyor.

  olaya "güler misin ağlar mısın!" bilemedim.

   
 2. İnsanca yaşamayı ogrenmedigimiz sürece yazarın dediği gibi hep güler misin ağlar mısın ikileminde bırakan durumdur.

   
 3. iddia olmasını temenni ettiğim haber.

  bu tarz haberlerin altında nedense hep bir art niyet arıyorum. sürekli kürt-türk ayrımına gitmeye çalışanlar var ama bizim aramızda o kadar bir sertleşme yok olduğuna inanıyorum. bu ayrımı sadece kendini bilmez insanlar yapıyor. bu karışıklıktan beslenenler var resmen.

  benim yaşadığım şehir muhafazakar, milliyetçi bir şehir olarak bilinir. bu bilinen özelliğin tam tersi özellikleri de var.

  mesela;

  ben alevi vatandaşların çoğunlukta olduğu bir mahallede büyüdüm ve en yakın arkadaşım aleviydi. en basitinden sütçümüz aileviydi ama biz o sütü alıyorduk, tüüü bu süt alınmaz demiyorduk. kendi köyümün yakınında kürt-alevi-çerkez köyleri var. Bildiğim bir köy var, kürt-türk birarada yaşıyor o köyde. bu kadar saçma bir sebeple bir insan birine zarar veriyorsa, bedelini adli makamlar karşısında ödemeli.

   
 4. Niye hep seçim yaklaştığında olduğunu, iddia edildiğini düşünmeme sebep olan olaylar silsilesi. Bu olaylar niyeyse seçim geçtikten sonra bitiyor. Seçim yaklaştıkça başlıyor.

   
 5. muhtemelen yalan olan olay.ayrimciliga ugradigini soyleyen her kesim ellerine firsat gecse en buyuk zulumleri yapiyor

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam