1 2 3 4 5 6 7 8

güvenmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çağımızın imkansızı nerdeyse

  hele de sanal ortamda

  en çok talep edilen ama en çok da kaçınılan olgu

   
 2. kisiye ve canliya gore degisen bir duygudur.kediler ancak guvendigi kisiye govdesini elletir.kopekler sadece bildigi kisiye havlamaz .guven daha cok icgudusel bir duygudur.

  insanlarda ise bu duygu ve dusunce acisindan farklidir.guven saf insan olarak tabir edilen kisilerde kolayca olusabilen bir duygudur. herkese guvenmek dogru mudur? dogrudur . dogru olmasi gerekir cunku

  oysa zaman icinde insanlarin gelisimiyle * kedinin govdesine elletmemesi gibi bir savunma mekanizmasi olusturmustur.guven tensel bir iletisimle baslayabilecegi gibi altinci his , kelimelerle, inanma istegiyle beraber olusur.

   
 3. Günümüzde olumsuzunun daha çok Hissedildiği kavram.

   
 4. ihtiyaçtır güvenmek, birilerine güvenmek zorunluluktur hatta

  aile, arkadaşlar, eş, dost...sanırım çoğumuz için bundan öteye gidemez hatta bu grupların içinde bile güvenmekte tereddüt ettiğimiz insanlar vardır..

   
 5. yüreğini, hiç hesap kitap yapmadan teslim etmektir.

  yüreğim yürekler de çok şükür, ve yürekler yüreğimde..

   
 6. günümüzde çok fazla da sahip olmadığımız, belki de olmak istemediğimiz olgu. öyle bir hale geldik ki, güvendiğimiz dağlara sürekli birileri kar yağdırıyor ve artık kapı komşumuza bile şüpheyle bakıyoruz, evimizi, çocuğumuzu emanet edemiyoruz.

  eskiden güven duygusu varken, daha mutluyduk. kapıyı kilitledik mi kilitlemedik mi sorunu yoktu, nede olsa komşularımız vardı, onlar bakardı evimize. bir yere giderken çocuğunu emanet ederdin, gönül rahatlığıyla.

  her şeyi öldürdüğümüz gibi bu güzel hasleti de öldürdük. Başımız sağolsun.

   
 7. çok zor kazanılan ama kolay kaybedilen his. insanın kendi ailesinin dışında güvenebileceği bir kimseyi bulması hele ki şu dönemde çok çok zor. insin ilişkilerinin giderek azaldığı ve herkesin kendi dünyasına çekilerek "sanal"laştığı ortamda eski güven duygusunu bulmak zor tabi.

   
 8. genelde hayal kırıklığı ile sonuçlanandır.

  önce insanın kendine güvenmesiyle başlayan bir durumdur.

  insanın bir başkasına güvenebilmesi için önce kendine güvenmesi gerekir.

   
 9. Eline aldığın elmanın çürük olmadığından yahut içinden kurt çıkmayacağından emin olup gönül rahatlığıyla yiyebilmektir; güvenmek.Ben elmaya güveniyorsam elmanın da bana güvenmesini beklerim diyerek hortlattığım konudur. (gülücük)

   
 10. inanmak,itimat etmek.insanlara karşı hissetmemiz gereken en önemli duygu. insanlara dağıttığımız hazine. ilişkilerin en güçlü bağı. korkularımızı teskin eden en güçlü duygu. ruh sağlığımız için gerekli ilaç. güvenmek,içi dopdolu bir kelime.anne-babaya, kardeşe,arkadaşa, sevgiliye, eşine, çocuklarına,iş arkadaşlarına ya da kendine güvenmek, insanın hayatını pozitif etkileyen, güvenmemek ise hayatı çekilmez bir hale getirecek duygu. güvenen,güvendiğine pişman edilmeyen; güvenilen, güvenilirliğine gölge düşmeyen insanlar olmak dileğiyle...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.