1 2 3 4 5 6 7 8

güneş enerjisi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. güneşin çekirdeğinde yer alan ve füzyon ile açığa çıkan ısı enerjisi, güneşin atmosferden geçip dünyamıza kadar uzanan ışığından elde edilen enerjidir...

   
 2. zamaninda memelekette rahmetli anneannenin ne kadar kola ve su şişesi varsa doldurup güneşin en iyi açıyla geldiği yere sıralayıp daha sonra banyo suyu olarak kullanmasını sağlayan ileri teknoloji enerjidir.

   
 3. Geleceğin sürdürülebilir enerji kaynaklarından biri.önümüzdeki dönemde adını daha sık duyacağımız kesin.Bedava enerji ne petrol var işin içinde nede başka kimyasal bir kaç gerekli metaryalle tasarımı ve iş akım şeması belli bir maliyetle kurulabilmekte ilerleyen yıllarda daha cazip miktarlarla tasarımları yapılacağını düşünüyorum.Çeşitli teşviklerde veriliyormuş lisanssız elektrik üretim yasasına göre belli miktarda teşvik ücreti alınıyormuş.

  su ısıtıcıları,elektrik elde etme,otomobil için kullanma derken şimdide uçak'ta kullanma çıktı,izleyelim görelim.

   
 4. dünyamızın temel yaşam kaynağı olan güneş enerji kaynağı bakımından bütün dünyanın enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılayabilecek seviyededir yeterki petrol aramalarına harcayacağımız bütçenin yarısını yenilenebilir enerji için harcayalım.

   
 5. Suyun ısıtılması, elektrik enerjisi üretimi ,elektrikle çalışan otomobiller ve aklımıza gelen gelmeyen pek çok işi ve işlemde kullanılan enerjinin güneşten elde edilmesini ifade eden cümledir. Ülkemizde yavaş yavaş güneş enerjisinden yararlanma bilinci gelişmektedir.

   
 6. bu enerjiyi sadece üretim için endüstri için gerekli yenilenebilir enerji olarak görmemek gerekir, aynı zamanda insana da enerji veren, dinamizmini artırandır..

   
 7. bitmez tükenmez enerjidir. hidrojenin helyuma dönüşmesi neticesinde açığa çıkar. gerçi bir gün güneşteki hidrojen tükenecek ve güneş ölecektir. ancak biz o günleri görür müyüz bilinmez.

   
 8. bu aralar nerede olduğunu düşündüren enerji.

   
 9. güneşin ısısıyla su ısıtan sisteme halk arasında verilen isimdir.

   
 10. Yenilenebilir ve temiz enerji türüdür.

  Çevreye duman ,gaz,karbon,radyasyon gibi etkileri yoktur

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.