1 2 3 4 5 6 7 8

K4RT4L

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

74 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
17.03.2015 12:58 son işlem tarihi takip etme takip et

güneş enerjisi

Geleceğin sürdürülebilir enerji kaynaklarından biri.önümüzdeki dönemde adını daha sık duyacağımız kesin.Bedava enerji ne petrol var işin içinde nede başka kimyasal bir kaç gerekli metaryalle tasarımı ve iş akım şeması belli bir maliyetle kurulabilmekte ilerleyen yıllarda daha cazip miktarlarla tasarımları yapılacağını düşünüyorum.Çeşitli teşviklerde veriliyormuş lisanssız elektrik üretim yasasına göre belli miktarda teşvik ücreti alınıyormuş.

su ısıtıcıları,elektrik elde etme,otomobil için kullanma derken şimdide uçak'ta kullanma çıktı,izleyelim görelim.

10.03.2015 21:51
 1. Sözlüğün Amacı

  Görüyorum ki forum aklının galip geldiği bir ortam olma yolunda devam eden bir içerik mevcut. Çok düşünce yapısının bir ortamda olması oranın kalitesini artırır fakat bayramlaşma selamı gibi selam yollamak,maksadın yorum katmak değil malum nirvanaya ulaşma emelini güderek bir süpürge misali ne var ne yok herkesi torbaya bağlayıp,çöp kutusuna atılmasına göz yumulması yada altdan alalım,kimseyi kırmayalım düşüncesiyle bir şeyler yapmaya kalkmak yarardan öte zarar verir.

  Yazar olmak kolay bir işse 20-30 entry girip olabiliyorsan çaylak olmayıda o denli hak ediyor olman gerekir.

  Bir sözlükte sınırlama olması yazarı etkiler,düşüncesini tam ve net bir şekilde açıklatmaz amma velakin nasıl ki kurallara uymayan yazarın entrysinin bir bilinmeyende kaybolduğunu biliyorsak,saçmalamasyonda sınırları zorlayana,forumdan şöyle bilirdik burada böyle biliriz belki yarın şöyle düşünürüz diyenlere neden yaptırım olmaz,sözlüğe ne katkısı var bunların diye adama soru sordurur.

  Eğer forum bölümünde moderatörlerin varsa ki var,bu kişilerinde sözlükte etkin olmaları açılacak konulara öncülük etmeleri kaliteyi artırmak için ortaya karışık bir kaç entry girmeleriyle istenen boyuta yaklaşılabilir.Tabi bunu yaparken bu arkadaşın ya puanlama sistemine dahil olmaması yada hedefini hediyeye dikmemesi gerekir.

  Eğer sadece at gözlüklerini ben takıyorsam,bir çok kişinin sözlükten soğudunu sadece bir kaç kişi görüyorsa,madem hoşnut değilsiniz neden gelip entry girerek bunları sindirmiyorsunuz diyorsanız ben hala at gözlüğü takdığımı düşünürüm.çünkü soğuyan,kanı ısınmayan yazarlar ödül için faso fiso için bilmem ne için burada değil saçmalamasyon yapma derdinde de değil ama yapılan terazinin kantarının yanlış yola evrilmesini görerek övgüyü ve hediyeyi hak eden tarafı görerek işin içinde benimde tuzum bulunsun düşüncesini başka baharlara atıyor ve sözlüğün amacının ne olduğunu ne yapılmaya çalışıldığını nasıl kaliteli yazar seçildiğini anlamıyor ve sözlüğün amacının iyi aktarılmadığını düşünüyor.

   
 2. seri eksici

  Beni seven biri.Seviniyorum sözlükte online olduğum zamanlarda beni takip eden biri olduğunu görmekle.

  Ne kadar eksilendiğimde mesaj öteki tarafa gitmiştir diyorum.süzgecinden geçirmiş bir eksiyi hak etmiş diyor.Aslında gizli hayranda diyebiliriz kendisine,belki de sözlükte varolmasını sağlıyoruz.

  biz kalemimizle yazmaya geldik buraya eksi vermeye değil diyerek nasihatte bulunduğum kişi.

   
 3. entry silinmesi

  2 Tane entryim silindi bilgilendirme mesajıda almadım.Eğer konu hakkında yazılan entry konuyu bağlamadığı moderatör tarafından düşünülüp silinebiliyor,bazı ilginç yorumlar ise ne hikmetse boy göstermeye devam ediyorsa kafam karışır benim.

  kurallar bölümünde yazan bazı sembolik ifadelerin kullanılıp entrylerin hala belli tarihten itibaren varlığını sürdürmesi ilgincime gitti.

  Siyasi bir içerik açılıyor ise sözlük buna izin veriyor ise çok düşünceli bir yapıysa burası,bazı kesimlerinde o konu hakkında yorumda bulunması kaçınılmaz oluyor.

  Entry silinceği zaman neden silinip silinmediğini bazı yazarlara mesaj vasıtası ile bazılarına hiç geri dönüş olmadan yapılması,moderatörlerin farklılığından yada bir kayırmadan kaynaklandığını insana sunuyor.

  Ne sözlük bize muhtaç nede biz fakat yazdığım entrynin neden,niçin silindiğide tarafıma ulaştığında ona göre bir yol izlerim,birimi entrymi beğenmedi,yoksa yanlış bir tanım mı yaptım,yoksa keyfi siliyorum denebilmeli,dediğim konu.

   
 4. mağdur edebiyatı

  Gerçekten madur olanlara allah yar ve yardımcısı olsun.Yalandan dolandan sömürüden beslenen zihniyetede allah akıl fikir versin dediğim edebiyat.

  Kimine kabataş saldırısı olabileceği gibi kimine gezi parkında yapılanlar kiminede basın özgürlüğüne verilen bakış açısına göre değişen duruştur.

   
 5. sözlük savaşları

  Kimi yazarlar sevmedikleri yorumlara eksi atar olmuşlar,kalemin mürekkebini kurutmaya meyletmişler.

  Varsınlar kurutmaya çalışsınlar sözlüğün getirdiği kurallar ölçüsünde görüşümüzü bir şekilde yazarız biz.Sanmasınlar o eksiler yazmaya engel,eksilerle değil konu içinde yazımızla yer alırız biz bu savaşta.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam