1 2 3 4 5 6 7 8

garantinin bittiği gün bozulan elektronik eşya

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sanki bilerek ayarlanmışcasına hareket eden ve asla vefa bilmeyen elektronik eşyadır. yahu 2-3 yıldır tıkır tıkır çalışıyordun seninle o kadar hak hukukumuz oldu gün geldi aşırı yüklenmeye göğüs gerdin gün geldi sık sık yaşanan elektrik kesintilerine gıkını çıkarmadın ve hatta gün geldi boşa çalışırken bile tek kelime etmiyordun. peki bozulmak için neden garantinin bitişini bekliyorsun, insana bu yapılır mı?

   
 2.  
  (Bkz: planlanmış eskitme)
 3. sahibine yazık olmuştan başka söz söyletmeyen eşyadır

   
 4. mühendislik harikasıdır.

  ürünün miadını o derece ince hesaplayıp garanti belgesini hassas terazi ayarında verebiliyorsa bir firma, gerçekten işini biliyordur. biz aptal dünyalılara da emeğe saygı düşer. tüketici olarak yapabiliyorsak kullanım ömrünü uzatalım, yapamıyorsak zavallı elektronik eşyayı sıkıştırıp, kafasına vurup falan eziyet etmemek lazım. yazıktır o da bir emir kulu. (gülücük)

   
 5. "Biz size demiştik" sözünü hatırlatan durum.

   
 6. üretici firmaların, ürettikleri malın ekonomik ömrünün ne kadar olduğunu bilmesi ve bu nedenle makinanın ölüm yılının garanti kapsamı dışında tutulması sebebiyle bir çok kişinin yaşadığı talihsizlik.

  herhangi bir hata olmadığı sürece, verilen zaman içerisinde makinanın kolay kolay bozulmayacağını üretici firmalar çok iyi bilirler ama makina bilmiyor bu zamanı. bu yüzden de bize bu üzüntüyü yaşatıyor. ellerimizi dizlerimize vurarak tüh ya bir gün sadece bir gün, diye isyan ederiz.

  ve sonuç olarak yine taptaze bir makinanın yanıbaşında buluruz kendimizi. tekrar üzülme zamanımızda buluşmak üzere esnafla vedalaşarak çıkarız elimiz dolu vaziyette.

   
 7. balyoz ile parça pençik edilecek olan beyaz eşyadır nokta

   
 8. son yıllarda daha çok artan nesneler.

  memleketteki buzdolabımız otuz yıllık ve saat gibi çalışıyor. burada; gurbette kaliteli sanıp sıfır aldığım buzdolabı beş yılda nalları dikti.

  memleketteki akkor lambalarımız yine yirmi-otuz yıllık ve saat gibi çalışıyor. burada; gurbette ekonomik diye kanıp aldığım led lambalar dört-beş ayda bir bozuluyor.

  bazı bozulan elektronik cihazlarımı da kendim tamir edip hayata döndürüyorum.

   
 9. SATICI DOSTU EŞYADIR

   
 10. Yerli malı ürünlerde bu çok görülür. Prensip olarak türk malı hiç bir eşyayı evime sokmuyorum. Ha bundan memnun muyum; tabi ki türk insanınnı kazanmasını isterim ama satın aldığım eşya bir yıl sonra bozulmaya başlıyorsa ve satış sonrası destek iyi değilse ben yabancı markayı tercih ediyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.