1 2 3 4 5 6 7 8

fransa'nın sokağa çıkma yasağını getirmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  son dönemde avrupada iyice artış gösteren coronavirüs vakaları sebebiyle cumhurbaşkanı macronun açıklamasıyla bu cumartesiden itibaren paris ve birçok şehirde en az 1 ay süre ile akşam 21.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağının uygulanacağının duyurulması haberi.

  biz de hala yok okulları açalım mı yok üniversiteleri açalım mı..

   
 2. Fransızlar da yaman millettir.

  Kadim galya, tarihe uzanan medeniyet.

  gerektiğinde halkını idare etmeyi bilen yüzlerce yıllık devlet geleneği.biraz esnek davranıyorlar diye avrupalı devletleri halklarına karşı aciz sanmamak lazım.

  Biz bunları hep yazdık, hem de bitcoin başlığında yazdık

  https://i.hizliresim.com/CHAvKt.jpg

  Yaşadığımız ne bir sağlık krizi ne de bir ekonomi krizi, yaşanan topyekün bir sistem krizidir.

   
 3. türkiye'nin işlerine burnunu sokmak için mücadele veren ülkenin, halkına getirdiği yasak.

  ülkesindeki corona virüs yeni aklına düşmüş anlaşılan. türkiye nerede ise yanıbasında makaron bitiyor. adama ben nedense makaron demek istiyorum. (gülücük) çok renkli bir kişilik ya ondan olabilir. kendim sordum kendim cevapladım.

   
 4. yavaş yavaş sıranın da bize geldiğini gösteren başlıktır. Görünen köy kılavuz istemez. ille de dışarıdan mı icazet almalıyız yani dışarısı ne yaparsa veya yapacaksa bizim de yapmamız olması da doğru değildir. Biz bir devlet olarak doğrusu neyse onu yapmalıyız. Öncelikle Türkiye de sokağa çıkmayı da ayarlamalıdır. Bunu yapmadan önce gerekli ekonomik tedbirleri almalıdır. Geç bile kalabiliriz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.