1 2 3 4 5 6 7 8

Farklılıklara Saygı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Hangi fikirden ,hangi kültürden, hangi dinden ,hangi ülkeden, hangi milletten ,hangi şehirden olursa olsun ...Herkese önce Allah yarattığı için değer vermek ve hoşgörülü davranmaktır ,saygılı olmaktır...Ne yazık ki insanların olarak en çok zorlanılan şeylerden...Ben demeyi bırakıp, önce dinlemeyi öğrense keşke herkes...Ve nefret söylemlerinden kaçınarak ,daha kucaklayıcı bir şekilde fikirlerini ifade edebilse herkes...Dünya bambaşka bir yer olurdu...

   
 2. Şair burda diyor ki ;

  Suriyelileri sevin,onlar ümmettir

  Gerisi bla bla bla

   
 3. eğer bir üstteki yazarın dediği doğruysa; dünyada en çok turkish girls(türk kızları), turkish mom(türk anne) internet aramalarının afganistan ve pakistan'da yapıldığını ve bu aramaların sapıklık amacıyla olduğunu, bu ülkelerden ülkemize gelenler tarafından kadınlarımızın ve hatta çocuklarımızın gizlice çekilmiş yüzlerce videosunun twitter ve tiktok'a yüklendiğini, bacha bazi adlı erkek çocuklarının cinsel istismarıyla ilişkili bir dansın yine bu ülkelerde bir kültür olduğunu dolayısıyla birkaç kişinin sapkınlığı değil yaygın bir alışkanlık olduğunu bilmeyenlerce yapılan bir güzellemedir.

  türkiye cumhuriyeti'nin en önemli sorunu bu kontrolsüz ve düzensiz göçlerdir. roma imparatorluğu'nu bile yıkan bu tip kitlesel hareketler için bir ay değil, bir gün değil bir dakika bile beklenmeden ciddi tedbirler alınmalıdır...

   
 4. Ülkemizdeki Göçmen sorunlarıyla ilgili problemlere çözüm bulunmasi gerektiği fikrine kesinlikle katılıyorum...Bu konuya değinirken,göçmenler aklıma gelmedi ...Sadece farklı fikirler de olsak da birbirimize herzaman saygılı olmamız gerektiğini ifade etmeye çalıştım.

   
 5. ülkemizde olmayandır.

   
 6. Farklılıklara saygı duymayan başlık

  Herşeye saygı duyacakmisiz,çünkü Allah yaratmış :))

  Eee ben Allah a inanmıyorum,olmadığı için bişey yarattigina da inanmıyorum, ama Allah'a inananların kitabi benim öldürülmem gerektiğini söylüyor ( bakara 191 )

  Ama pardon sizin sayginizda bunlara yer yoktu dimi :)

   
 7. ayetin öncesi ve devamını da yazaydın sayın yazar. böyle cımbızlamayı yakıştıramadım.

  syg

   
 8. Normali bu değil midir zaten ? Bir arada huzur ve barış içerisin de yaşamak için farklılıklara saygılı olmak durumunda değil miyiz ?

  Milyonlarca insan,milyonlarca kültür,milyonlarca farklı yetiştirilme tarzı ve milyonlarca bakış açısı vardır

  Doğal olarak farklılıklar kaçınılmazdır.Beş kardeşin,beşi bile birbirine benzemezken,herkesin aynı parelelde düşünmesini bekleyemeyiz

  Ortak müştereklerde buluşabilmek ve farklı düşüncelere katılmasak bile tahammül edip,saygı duymayı öğrenmek durumunundayız

  Yoksa bir arada yaşamak imkansızlaşır,kargaşa,kaos olur.Fikirleri benimsetmenin yolu : Zorbalık değil,başka argümanlar yaratmak ve içinde yaşadığın topluluklara güven aşılamaktır.

   
 9. Heterojik yapıdaki dünya insanları için demokrasi ve insan hakları literatüründe şaşmaz surette yerini bulan; fakat uygulama bulamayan ve en nihayetinde özüne inilmeden, mahiyeti düşünülmeden çığırtkanlığı yapılan, ezbere dönüşen fos ifade.

  Doğmatik kuralların, mahalle kültürünün, mutlak dini hükümlerin hükümranlığı altında doğrularına çelme takıldığı an "farklılıklara saygı" söyleminin stabilitesini koruyabilene denk gelen var mı?

  Rasyonel olamayan duygularına, toplumsal koşullanmışlıklarına ters temas eden düşünce ve ifadelere dahi tahammülü olamayanların nutuk mahiyetinde diline doladıkları kof söylem.

  .

  Saldırmasınlar da.... saygı eksik kalsın.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam